Anasayfa Operatörler Özel Numara (Gizli Numara) Engelleme – Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone

Özel Numara (Gizli Numara) Engelleme – Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone

20

Gecenin bir yarısında veya günün her hangi bir saatinde kimse özel numaradan çağrı almak istemez. Daha önce gizlenen numaralardan gelen çağrılar Gizli Numara olarak adlandırılırken şimdi akıllı telefonlar bunları Özel Numara olarak adlandırmaktadır. Bu yazımızda Özel (gizli) numaradan gelen çağrıları engelleme nasıl yapılır, Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone için ayrı ayrı anlatacağız.

Anlatacağımız özel numaradan gelen çağrıları engelleme yöntemleri android, ios ve diğer tüm telefonlar için geçerlidir. Tüm operatörler özel numaradan çağrı engelleme hizmetini ücretsiz olarak sunmaktadır.

Özel Numara’dan Aramaları Kapatma – Türk Telekom

Türk Telekom yani eski adıyla Avea müşterileri özel / gizli numaradan aramaları kapatmak için telefonun arama ekranında *253# tuşlayıp arama yapmaları yeterlidir.

Özel Numara’dan Aramaları Kapatma – Turkcell

Turkcell kullanıcıları da yine Türk Telekom’da olduğu gibi telefonun arama ekranına gelip *253# arayarak gizli numaraları engelleyebilirler.

Özel Numara’dan Aramaları Kapatma – Vodafone

Vodafone kullanıcıları hatlarını özel numaradan aramalara kapatmak için GIZLI AC yazıp 7046‘ya ücretsiz olarak mesaj gönderebilirler. Eğer hattınızı tekrardan özel numaralara açmak isterseniz GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya mesaj gönderebilirsiniz.

Hattınızı özel numaradan böyle kapatabilirsiniz. Eğer siz nasıl özel numaradan arama yapılır merak ediliyorsanız aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır (Türk Telekom, Turkcell, Vodafone)

20 YORUMLAR

  1. Merhabalar ben telefonla birisini aradiğim zaman özel arama olarak geçiyor telefonum vestel venus 5010 yardımcı olursanız çok sevinirim

  2. Merhaba ben Vodafone luyum. Hattımı gizliye kapatmak istiyorum. Gerekli SMS i de gönderdim fakat aboneliginiz bulunmadığı için işlem gerçekleştirilemiyor diye bir yanıt geldi. Yardımcı olabilir misiniz?

  3. ya lütfen yardımcı olun… Ben türktelekom kullanıyorum dediğiniz gibi uyguladım talimatları ama ben zaten yaz ayında kapatmıştım gizli numarayı unutmuşum kapattığımı,1-2 kere denedim olmadı çok fazla gizliden rahatsız ediliyorum lütfen yardımcı olun..

    • Vodafone’da gizli numara engelleme işlemi Online Self Servis, Sesli Yanıt Sistemi ve SMS ile yapılabilmektedir. Yani internetten veya müşteri hizmetlerini arayarak da hattınızı özel numaralara kapatabilirsiniz.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz