Ana sayfa Haberler Ortaya Çıkan Patent Galaxy S9’un Ekrana Gömülü Parmak İzi Sensörüne Sahip Olabileceğini...

Ortaya Çıkan Patent Galaxy S9’un Ekrana Gömülü Parmak İzi Sensörüne Sahip Olabileceğini Gösteriyor

0

Samsung’un ekran gömülü parmak izi okuma sensörüne ait patenti ortaya çıktı. Bu yıl satışa sunulan Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Galaxy Note 8’de de aslında bu özellik bekleniyordu ancak maalesef bu özelliği görememiştik. Şimdi gelen bu sızıntı Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın ekrana gömülü parmak izi sensörü ile gelebileceğine işaret ediyor.

Ortaya çıkan patent aslında 2016 yılına ait bir patent. Bu demek oluyor ki Samsung bu teknoloji üzerinde çalışmalar yapmış ancak Galaxy S8, S8 Plus ve Note 8’de kullanmamış. Bildiğiniz gibi Galaxy S8 serisinde ve Note 8’de ekran üzerinde fiziksel tuşlara yer olmadığı için parmak izi okuma sensörü arka tarafa konumlandırıldı ve bu yeni konum birçok kesim tarafından kullanış zorluğu açısından eleştiri aldı.

Sızan patent parmak izi sensörünün ekran gömülü olduğunu ve Essential PH-1 modelinde kullanılan tasarıma çok benziyor. Yeni teknolojinin ve tasarımın Galaxy S9 ve Galaxy S9+’da kullanılacağı şimdilik kesin değil. Ancak bu tasarım değişikliliğin yapılması çoğu kesim tarafından bekleniyor.

Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus hakkında çıkacak tüm haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here