Ana sayfa Haberler Orta Segmenti Şaha Kaldıracak Snapdragon 710 Duyuruldu

Orta Segmenti Şaha Kaldıracak Snapdragon 710 Duyuruldu

0

Qualcomm, orta segment akıllı telefonlarda kullanılmak üzere geliştirdiği yeni chipseti Snapdragon 710’u tanıttı. Snapdragon 600 serisi ile 800 serisi arasında yer alacak olan yeni chipset, yapay zeka da dahil olmak üzere Snapdragon 845’den izler taşıyor.

10 nm işlemci üretim mimarisiyle geliştirilen Snapdragon 710, performans, batarya tasarrufu, görüntü kalitesi ve yapay zeka özelliklerine sahip. Sahip olduğu özellikler ile orta segment akıllı telefonlara yeni bir soluk getirecek. Şuan en üst model amiral gemi akıllı telefonlarda kullanılan 845’in özelliklerini taşıyan chipset, yapay zekaya sahip olmayan Snapdragon 835’de olmayan yeteneklere sahip.

Snapdragon 710, 8 çekirdekli 3. nesil Kyro 360 işlemci ve Adreno 6 serisi grafik işlemciyle geliyor. Yeni grafik işlemci önceki nesile göre 62 kat daha fazla renk sunuyor. Önceki nesile göre %35 daha hızlı olan grafik işlemci, QHD+’a kadar ekran çözünürlüğünü de destekliyor. Ayrıca yeni chipsette, 800 serisinde bulunan Spectra 250 ISP (Görüntü Sinyal İşlemcisi) bulunuyor.

Yeni chipset oyunlarda ve 4K video izlenimlerinde %40, video yayını sırasında ise %20 daha az enerji tüketimi sağlanacak. Yonga setinin Quick Charge 4+ hızlı şarj desteği de sunduğunu belirtelim.

Şuan yapay zekaya sahip olan 4 farklı chipset bulunuyor. Bunlar Apple’ın A11 Bionic, Huawei’nin Kirin 970, Samsung’un Exynos 9810 yongası ve Snapdragon 845. Bu chipsetlerden sadece Snapdragon bir telefon markasına ait değil ve geniş bir kullanım alanına sahip. 710 ile Qualcomm daha çok akıllı telefonu yapay zekayla buluşturmayı planlıyor.

Snapdragon 710 henüz bir cihazda görülmedi ancak yaz aylarında çıkacak yeni orta segment telefonlarda göreceğiz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here