Bu yazımızda Oppo garanti sorgulama hakkında merak ettiğiniz tüm soruları detaylı olarak cevaplayacağız. Oppo garanti sorgulama, oppo garanti süresi, oppo garanti kapsamı, Oppo yetkili servisleri, oppo yedek parça fiyatları gibi aklınıza takılan tüm soruların cevabı yazımızda sizleri bekliyor.

Oppo Türkiye’nin web sitesi, garanti sorgulama hakkında çok detaylı bilgiler içermektedir. Oppo, kendi web sitesi üzerinden garanti sorgulama hizmeti vermektedir. Bunun yanı sıra telefon modelinizi belirterek, garanti kapsamı dışında kalan onarımlar için ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini de web sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Gelin şimdi sırasıyla bunları nasıl yapacağınızı anlatalım.

Oppo Garanti Sorgulama

  • Telefonun arama ekranında *#06# yazarak IMEI numaranızı öğrenin. Ayrıca cihazınızın kutusunun alt kısmında da imei numarası yazmaktadır.
  • Yandaki Oppo garanti sorgulama sayfasına tıklayın.
  • IMEI numarası girin yazan kutucuğa telefonunuzun IMEI numarasını, Doğrulama Kodu yazan kutucuğa, resimde gördüğünüz kodu yazın ve Kontrol butonuna tıklayın.oppo garanti sorgulama
  • Açılan ekranda cihazınızın garanti süresini öğrenebilirsiniz.

Oppo Garanti Süresi Ne Kadardır?

Oppo Türkiye Garantili olarak satın aldığınız cep telefonlarında garanti süresi 24 aydır.

Garanti kapsamında değiştirilen/onarılan cihazınızın veya parçanın garanti süresi, kalan garanti süresiniz kadardır. Eğer garanti süreniz üç aydan daha az kalmışsa, garanti süresi 3 aydır.

Oppo Türkiye Garantisi Neleri Kapsıyor?

OPPO, ürünlerin normal kullanım koşullarında malzeme ve işçilik kusurları olmadığını garanti eder. Garanti süresi boyunca ürünün  uygun olarak kullanılması halinde garanti geçerlidir. Aşağıdaki durumların dışında kalan şeyler garanti kapsamındadır.

  1. Normal aşınma ve ekipmanın yıpranması veya Ürünün/Parçaların normal eskimesi.
  2. Yanlış kullanım, hor kullanım, ihmal veya kaza nedeniyle Ürünlerin yada Parçaların hasar görmesi (düşme, bükülme, ezilme, sıkışma, baskı, kullanım kılavuzunda yazan sıcaklık aralığının dışında bir kullanım, sıvı hasarı vb.).
  3. OPPO Yetkili Servis Merkezi dışındaki herhangi bir kişi/firma tarafından yapılan herhangi bir müdahale, sökme, onarım, parça yada yazılımda değişiklik.
  4. Gıda veya sıvı dökülmesi, korozyon, pas veya yanlış voltaj kullanımı.
  5. Normal kullanım sonucunda plastik yüzeyler ve dışarıdan etkiye maruz kalan diğer parçalarda oluşan sürtünmeden kaynaklı çizikler veya hasarlar.
  6. Ürünün kullanım kılavuzuna göre tarif edilen kullanımın dışında bir kullanım.

Oppo marka bir telefon aldığınız zaman, kutu içerisinde çıkan şarj aleti, şarj kablosu, kulaklık vb. şeylerde 24 ay garanti kapsamındadır.

Oppo Türkiye Telefon Numarası

OPPO Türkiye Çağrı Merkezi: 0850 433 67 76

Türkiye’deki Yetkili Oppo Servisler

Oppo’nun, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Trabzon’da yetkili servisleri bulunmaktadır.

Yandaki linkten Oppo Yetkili Servislerine ulaşabilirsiniz.

Oppo Yedek Parça Fiyatları

Oppo garanti süreniz dolduysa veya garanti kapsamı dışında kalan ürününüzü yine Oppo Yetkili servislerinde ücret karşılığı onarabilirsiniz. Oppo’nun internet sitesinden cihazınızın modeline göre yedek parça fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Yedek parça fiyatları için tıklayın.

Oppo Telefonu Servise Göndermek

Yakınınızda Oppo Yetkili Servisi varsa, cihazınızı elden teslim edebilirsiniz. Farklı bir şehirdeyseniz kargo aracılığıyla istediğiniz bir oppo servisine cihazınızı gönderebilirsiniz. Yukarıda paylaştığımız linkten Oppo servislerini görebilir, irtibat numaralarından kendilerine ulaşabilirsiniz.

Oppo telefonunuzu servise göndermeden önce, telefonunuzun yedeğini alın. Önemli bilgileriniz, fotoğraflarınız vb. varsa bunları telefonunuzdan sildikten sonra servise gönderiniz.

Telefonu kargo ile servise gönderecekseniz, yaşadığınız sorunu/ları detaylı olarak anlatan bir not yazmayı unutmayın.

Oppo garanti sorgulama hakkında sorularınızı bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap