Oppo telefonlarda yer alan Kolaylaştırıcı Araçlar sayesinde ekrana çift dokunarak ekranı açabilir, kamerayı başlatmak için ekrana O çizebilir veya el fenerini açmak için ekrana V çizebilirsiniz. Şimdi gelin oppo ekranı kapalıyken yapabileceğiniz bu özellikleri nasıl aktif edebileceğinizi resimli olarak anlatım.

Android işletim sisteminin en güzel yanı telefon üreticilerine işletim sistemini geliştirme ve özelleştirme olanağı sunmasıdır. Telefon üreticileri de kendi arayüzlerinde kullanıcılara, diğer markalarda olmayan özellikler sunarak rakiplerinin önüne geçmeye çalışmaktadırlar. Oppo’nun ColorOS kullanıcı arayüzü de birçok pratik özellik sunmaktadır. Bunlardan biri de kapalı ekran hareketleridir. Telefonun ekranı kapalıyken tuş kilidini açmadan ekrana yapacağınız dokunuşlar ve çizimlerle bazı uygulamaları başlatabilirsiniz.

Bu yazımızda Oppo telefonda kapalı ekran hareketlerini etkinleştirmeyi ve ekran kapalıyken ekrana çift dokunarak tuş kilidini açmayı, ekrana V şekli çizerek el fenerini açmayı ve ekrana O şekli çizerek kamerayı başlatmayı göstereceğiz.

Oppo Kapalı Ekran Hareketlerini Açma

  • Ayarlar > Kolaylaştırıcı Araçlar yolunu izleyin.
  • El hareketleri ve hareketler seçeneğini seçin.
  • Kapalı ekran hareketleri seçeneğini seçin.
  • Kapalı ekran hareketleri seçeneğini ve altta yer alan Ekranı Açmak İçin Çift Dokun, Kamerayı Başlatmak için O Şekli Çizin, El Fenerini Açmak için V Şekli Çizin seçeneklerini aktif hale getirin.

oppo kapali ekran hareketleri

Artık telefon ekranı kapalıyken yukarıda belirttiğimiz çizim hareketlerini yaparak kamera veya el fenerini açabilir, ekrana çift dokunarak ekranı açabilirsiniz.

Sorularınızı bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

4 yorum

  1. Halen soruma bir cevap alamadım ve ben bu konuda magdur ediliyorum neden soruma cevap verilmiyor daha once bu yapmis oldugum hareket beliriyordu simdi ise yok

Yorumdan çık