Hızlı şarj konusunda şuan dünyanın en iyisi konumunda olan Oppo, büyük bir sürpriz yaparak, 15 Temmuz‘da 125W hızlı şarj teknolojisini duyuracağını açıkladı. Şuan amiral gemilerinde 65W SuperVOOC 2.0 kullanan Oppo, yeni hızlı şarjıyla bu konuda rakiplerine fark atacak gibi görünüyor.

Akıllı telefonların artık 5G desteğiyle gelmesi, telefonların daha fazla batarya tüketeceği anlamına geliyor. Daha büyük bataryalar için telefon kasalarının kalınlaşması veya büyümesi gerekeceği için telefon üreticileri, var olan bataryayı en kısa sürede şarj edecek teknolojiler üzerinde çalışıyor. Şuan hızlı şarj konusunda, 65W SuperVOOC 2.0 ile dünyanın en iyisi konumunda olan Oppo, 15 Temmuz’da 125W hızlı şarj teknolojisini tanıtacağını duyurdu.

Oppo, çarşamba günü Çin’de düzenleyeceği etkinlikte 125W hızlı şarj teknolojisini tanıtacak. Beklentiler şirketin, bazı medya üyeleri için şarj istasyonları kurması ve yeni hızlı şarjı test etme olanağı sunması yönünde. Ayrıca yeni hızlı şarjın, cihazlarda ne zaman kullanılmaya başlanacağı hakkında da açıklama yapması bekleniyor.

Hızlı şarj konusunda diğer akıllı telefon üreticilerine öncülük eden Oppo, Haziran 2018’de Oppo Find X lansmanında 50W SuperVOOC’yi ilk tanıtan şirket oldu. Bununla birlikte ülkemizde de satılan ve dünyanın her yerinde bulunan Find X2 modeli 65W SuperVOOC 2.0 (38 dakikada %100 şarj) ile diğer markaların önüne geçti.

Paylaş

Yorumdan çık