Ana sayfa Haberler OnePlus 8T’nin 4500 mAh Batarya ve 65W Hızlı Şarjla Geleceği Doğrulandı

OnePlus 8T’nin 4500 mAh Batarya ve 65W Hızlı Şarjla Geleceği Doğrulandı

0

14 Ekim’de tanıtılacak olan OnePlus 8T hakkında bilgiler netleşmeye başladı. OnePlus firması OnePlus 8T’nin 4500 mAh batarya ve 65W hızlı şarjla geleceğini doğruladı. Warp Charge 65 adı verilen yeni şarj teknoloji hakkında tüm detaylar yazımızda.

OnePlus 8T, Warp Charge 65 adı verilen ve 65W hızlı şarj imkanı sunan bir şarj teknolojisiyle gelecek. Bu süper hızlı şarj 15 dakikalık bir şarj ile tam gün kullanım sunacak. Cihazın bataryası tamamen boşken 15 dakika şarj ile %58, 39 dakika şarjla ise %100‘e şarj ediyor.

OnePlus bu yüksek hızlı şarj için cihaza tek bir 4500 mAh batarya yerleştirmeyecek. Bu hızlı şarja ulaşabilmek için telefon içerisinde iki adet 2250 mAh batarya yer alacak. Oppo Find X2 Pro, Realme 7 Pro ve Realme Narzo 20 Pro gibi 65W şarj desteğine sahip diğer akıllı telefonlar da çift hücreye sahip olduğundan, bu pek de şaşırtıcı değil.

Önceki OnePlus modellerinde görmeye alıştığımız USB-A adaptörlerin aksine OnePlus 8T, USB-C bağlantı noktasına sahip olacak.

Güvenlik konusunda da oldukça hassas olan OnePlus firması, akıllı ve verimli şarj için adaptöre ve kabloya bir şifreleme çipi ve 12 sıcaklık sensörü ekledi. Ayrıca şirket, şarj olurken aşırı ısınmayı önlemek için OnePlus 8T2ye yeni bir ısı yayma sistemi ekledi.

OnePlus CEO’su Pete Lau, PCMag ile yaptığı röportajda, tüm bunların yanında yeni modelin kablosuz şarjı desteklemeyeceğini söyledi. Çünkü “kablosuz şarj için gereken bobin bileşenini uygulamak, şirketin “genel tasarımı ve kullanıcı deneyimini etkileyeceğini” düşündüğü belirtti.

Kaynak


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here