Amiral gemi katili telefonlarıyla nam salan OnePlus‘ın, yeni akıllı telefonu OnePlus 8 Pro hız testinde Samsung’un amiral gemisi Galaxy S20 Ultra ile karşılaştırıldı. Android’in en hızlı telefonu olan Galaxy S20 Ultra, hız testinde OnePlus 8 Pro’yu geçebildi mi? Cevabı yazımızda.

Hız testi videolarıyla bilinen Phonebuff youtube kanalı, OnePlus 8 Pro ve Galaxy S20 Ultra için hız testi videosu çekti. İki telefonun özellikleri aslında birbirine oldukça yakın. Yurtdışında 999$ fiyat etiketiyle satışa sunulan OnePlus 8 Pro, Snapdragon 865 yonga seti, 12 GB RAM, 256 GB (UFS 3.0) dahili depolama alanı ve Android 10 işletim sistemine sahip. 1600$ fiyat etiketiyle yurtdışında satılan Galaxy S20 Ultra ise Snapdragon 865 yonga seti, 16 GB RAM, 512 GB (UFS 3.0) dahili depolama alanı ve Android 10 işletim sistemine sahip.

Hazırlanan hız testi videosunda her iki telefonla aynı anda 2 tur olacak şekilde 16 farklı oyun ve uygulama ardarda açılıyor. Böylece telefonların uygulama açış hızları ve arka planda çoklu uygulama performansları ölçülüyor. Gelin isterseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri hız testi videosuyla başbaşa bırakalım.

Videoda görüldüğü üzere hız testini 2 dakika 23 saniye ile  kazanan Galaxy S20 Ultra oluyor. OnePlus 8 Pro ise 2 dakika 30 saniyede hız testini tamamlıyor. Bu arada Galaxy S20 Ultra’nın testin ilk etabını daha hızlı tamamladığını, testin ikinci etabını ise OnePlus 8 Pro’nun daha hızlı tamamladığının altını çizelim.

Samsung Galaxy S20 Ultra özellikleri için tıklayın.
OnePlus 8 Pro özellikleri için tıklayın.

Paylaş

Yorumdan çık