Ana sayfa BLOG Ön Kamera Ters Çekiyor Çözümü

Ön Kamera Ters Çekiyor Çözümü

51

Birçok akıllı telefonun ön kamerası ile fotoğraf çekildiği zaman fotoğraf ters olarak kaydedilmektedir. Buradaki mantık ayna mantığıdır. Ancak kamera ayarlarından veya ek uygulamalar ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Biz bu yazımızda Samsung Galaxy S6 ön kamera ayarı ile ters çekim probleminin çözümünü anlattık. Ayrıca iPhone’larda ters çekim büyük sıkıntı bunun için de Retrica uygulamasını anlatacağız.

Samsung’un hemen bütün modellerinde kamera ayarlarında ön kamera ters çevirme ayarı bulunmaktadır. Bunun için Kamera uygulamasını açın. Ekranın sol üst köşesinde yer alan dişli çark ayarlar butonuna dokunun. Açılan menüde “Resimleri önizlendiği gibi kaydet” seçeneğini aktif hale getirin. Böylece selfie kamerası ile çektiğiniz fotoğraflar kaydedilirken ters çevrilmeyecektir.

on-kamera-ters-ayari

iPhone kullanıcılarının en büyük şikayeti ön kamera ile çekilen fotoğrafların ters çevrilmesidir. iPhone’da bunu düzeltmek için bir ayar bulunmamakta ancak yan uygulamalar ile bunun üstesinden gelebilirsiniz. Biz yazımızda en popüler fotoğraf uygulaması olan Retrica üzerinden gideceğiniz. Retrica uygulaması da varsayılan olarak resmi ters çevirmektedir. Bunu düzeltmek için Ayarlar > Save as Preview özelliğini ON yapın. Böylece fotoğrafları ön izleme gibi kaydedecektir.

51 YORUMLAR

  1. cASPER VİA M1 SADECE ÖN KAMERAYI GÖRYOR ODA TERS ÇEKİYOR.ARKA KAMERAYA GEÇME BUTONU DA YOK OLDU YARDIM LÜTFEN

  2. Htc desire 820 kullaniyorum on kamerada fotograftaki ayna goruntusunu hallettim ama herhangi bir video veya goruntulu aramada goruntu hala ters cikiyor kafayi yicem yokmu videonun cozumu

    • Elimizde J7 Prime yok ancak onda da aynı mantık ve aynı menüde yer alması lazım. Kamera uygulamasını açın üstte yer alan “dişli çark”a dokunarak Kamera Ayarlarını açın. Burada yer alan “Resimleri önizlndği gbi kydt” seçeneği aktif hale getirin.

    • Kamera uygulamasını açın. dişli çark ayarlar simgesine dokunun açılan sayfadan Resimleri önizlendiği gibi kaydet seçeneğini seçin.

    • Elimizde şuan sony xperia model bir telefon olmadığı için ayarlar içinde yer alıyor mu emin değiliz. Kamera ayarlarını inceleyin orada fotoğrafı ters çevir, ayna vb. gibi seçenekler varsa bunları deneyin. Eğer ayarlardan sorunu çözemezseniz retrica, candy camera, b612, YouCam Perfect gibi selfie uygulamalarını kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın