Ana sayfa Haberler Nokia’nın Tüm Yeni Akıllı Telefonları Android Oreo Güncellemesi Alacak

Nokia’nın Tüm Yeni Akıllı Telefonları Android Oreo Güncellemesi Alacak

0

Nokia android işletim sistemiyle çalışan yeni akıllı telefonlarıyla pazara hızlı bir giriş yaptı. Android işletim sistemini kullanmasıyla yeniden bir yükselişe geçen Nokia markası yeni telefonlarının tümü için Android Oreo güncellemesini yapacağını da onayladı.

Tüm android işletim sistemi kullanan (Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 ve Nokia 8) Nokia akıllı telefonlar Android 8.0 Oreo güncellemesi alacak. HMD Global’in Ürün Sorumlusu Juho Sarvikas, giriş seviyesinde yer alan Nokia 3 de dahil olmak üzere tüm Nokia modellerinin Android Oreo güncellemesini alacaklarını açıkladı.

Google geçtiğimiz günlerde Android Oreo’yu tanıtmış ve ilk etapta hangi modellerinin yeni işletim sistemi güncellemesi alacağını açıklamıştı. Ancak diğer markaların güncelleme için biraz daha beklemesi gerektiğini söylemişti.

Yeni Android sürümü için HDM global ise tüm modellerinin güncelleme alacağı yönünde oldu. Çoğu kişi Nokia 3’ün güncelleme almayacağını düşünüyordu. Ancak firma yetkilileri tüm cihazlar için en az 2 yıl OS desteği vereceğini açıkladı. Bu da Nokia modellerinin bir sonraki Android güncellemesini de alacağı anlamına geliyor.

Android işletim sistemi sayesinde büyük başarı yakalayan HDM Global, işletim sisteminin önemini anlamış durumda ve bu açıdan kullanıcılarını memnun edecek gibi gözüküyor.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here