Ana sayfa Haberler Nokia 8, 16 Ağustos’da Tanıtılıyor

Nokia 8, 16 Ağustos’da Tanıtılıyor

0

Nokia yeni amiral gemisi Nokia 8’in tanıtım etkinliği için basın davetiyelerini göndermeye başladı. Gönderilen davetiyelerde yeni telefonun tanıtım tarihi de 16 Ağustos olarak belirlendi.

Nokia markası yeniden doğuşunu Nokia 8 amiral gemisi ile taçlandırmaya hazırlanıyor. 30$’lık telefonlar, orta/üst segment akıllı telefonlar derken marka şimdi amiral gemisini tanıtmaya hazırlanıyor.

Nokia 8, markanın son 3 yıl içinde tanıttığı ilk amiral gemisi olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda Android işletim sistemi kullanan Nokia’nın ilk amiral gemisi. Bununla beraber Nokia 8, Finlandiyalı markanın ilk çift arka kameralı telefonu olma özelliğini de taşıyor.

Nokia markası yeni girişimi ile Asya’dan çıktığı yolda Avrupa ve ABD pazarında da büyüme kaydederek ilerlemeye devam ediyor. HDM Global, “HMD Global, sizi Nokia telefonları için bir sonraki dönüm noktasını ortaya çıkarmak için özel bir toplantıya davet ediyor.” şeklinde hazırladığı davetiyesini göndermeye başladı. Nokia 8, 16 Ağustos’da Londra’da düzenlenen etkinlikte tanıtılacak.

Telefonun özelliklerinden biraz bahsetmek gerekirse 5.3 inç QHD ekran, 4/6 GB RAM, Snapdragon 835 chipset, Carl Zeiss optik lenslere sahip 13 MP çift arka kamera gibi özelliklere sahip.

Kaynak: The Verge


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here