Ana sayfa Haberler Nokia 7 Plus, 18:9 Ekranlı İlk Nokia Olacak

Nokia 7 Plus, 18:9 Ekranlı İlk Nokia Olacak

0

Nokia 7 Plus, HDM Gloabal’in ilk 18:9 boy/en oranına sahip akıllı telefonu olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yeni telefonun tanıtımına kısa bir süre kala cihazın özellikleri ortaya çıkmaya başladı.

Nokia 7 Plus, 18:9 orana sahip 6 inç boyunda bir ekrana sahip olacak. Telefonun ekranı Gorilla Glass ile korunuyor. Şık bir tasarıma sahip olan telefonun arka panelinde ise alüminyum malzeme kullanılmış.

Kamera konusunda iddialı gelen Nokia 7 Plus, Zeiss marka kameralara sahip. Cihazın arka tarafında biri 12 MP diğeri 13 MP ana kamera yer alıyor. Geniş açılı tele kamera sayesinde cihaz 2X yakınlaştırma yapabiliyor. Ön tarafta ise 16 MP selfie kamerası olacağı söyleniyor.

Nokia 7 plus’ın, parmak izi tarayıcı halkası, çift kamera muhafazası ve arkadaki Nokia logosu gibi birkaç parçasında yaldız bulunuyor. Bu sayede akıllı telefon çift tonlu bir tasarıma sahip. Ayrıca alüminyum arka panelin,seramik dokusu ve hissi olduğu söyleniyor.

Cihazın beklenen teknik özellikleri ise şu şekilde: 4GB RAM, 64GB depolama alanı, microSD kart desteği, Snapdragon 660 chipset, hızlı şarj. Nokia 7 Plus’ın Android Oreo ile gelmesi bekleniyor.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here