Ana sayfa Haberler Nexus 5x ve Nexus 6P Android P Güncellemesi Almayacak

Nexus 5x ve Nexus 6P Android P Güncellemesi Almayacak

0

Android P’nin ilk Geliştirici Önizleme (Developer Preview) sürümü ile birlikte artık büyük Android işletim sistemi güncellemelerini almayacak bazı akıllı telefonlar hakkında haberler de gelmeye başladı. Google’ın, akıllı telefonlarından Nexus 5X ve Nexus 6P’nin Android P sürümüne güncellenmeyeceğini doğruladığı görülüyor.

Google’ın kendi cihazlarına güncellemeyi kesmesi kullanıcılar tarafından üzücü bir durum. Ancak Google, Kasım 2018’e kadar Nexus 5x ve Nexus 6P akıllı telefonlarına aylık güvenlik güncellemelerini göndermeye devam edecek.

Kasım 2018’den sonra Google’ın bu akıllı telefonlara güvenlik güncellemesini kesmesi ayrıca üzücü bir durum. Güvenlik konusunda hassas olan Nexus 5X ve Nexus 6P kullanıcıları bu süreden sonra cihazlarını değiştirmek isteyebilirler.

Bu arada Pixel akıllı telefonlardan birine, yani Pixel, Pixel XL, Pixel 2 ve Pixel 2 XL’ye sahipseniz, piyasaya yeni sürülen Android P Geliştirici Önizleme 1’i kullanabilirsiniz.

Kaynak


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here