Ana sayfa BLOG Netflix Üyelik Ücreti 2022 Ne Kadar?

Netflix Üyelik Ücreti 2022 Ne Kadar?

0

Dünyanın en popüler dizi/film izleme platformu olan Netflix, her ülke için ayrı bir fiyat politikası izlemektedir.  Netflix, temel, standart ve Özel adında üç farklı üyelik seçeneği sunmaktadır. Bu yazımızda 2022 itibariyle Netflix üyelik ücreti ne kadar tüm detaylarıyla açıklayacağız. Gelin son zamlarla Netflix aylık fiyatı ne kadar oldu hızlıca bakalım.

Netflix Üyelik Ücreti 2022

  • Temel: 37,99 TL
  • Standart: 57,99 TL
  • Özel: 77,99 TL

Temel plan, Netflix’i tek kişi olarak ve sadece telefon ve tabletten izleyenler için uygun bir plandır. Çünkü bu seçenekte, tek bir cihaz desteklenmekte ve video kalitesi 480p olarak sunulmaktadır.

Standart plan, iki cihaza kadar destek sunmakta ve 1080p video kalitesiyle içerikleri göstermektedir.

Özel plan, en pahalı plandır ve 4 cihaza kadar destek sunmaktadır. Videolar ise 4K + HDR Çözünürlük sunmaktadır. Tabi Netflix’teki tüm içeriklerin 4K çözünürlükte olmadığını belirtelim.

Bununla birlikte tüm Netflix Üyelik çeşitleri, TV, PC, Tablet ve Cep Telefonunu desteklemektedir. Yani Temel Plan’ını da alsanız, filmleri Televizyondan veya bilgisayardan izleyebilirsiniz. Ancak videolar 480p kalitede olacağı için görüntü kalitesi düşük olacaktır.

Ayrıca merak edilen bir konuyu daha açıklayalım. Birçok kişi öğrenci olduğu için “Netflix Üyelik Ücreti 2022 öğrenci” diye arama yapmaktadır. Maalesef Netflix’in öğrencilere yönelik sunduğu bir seçenek veya indirim bulunmamaktadır.

Netflix, abonelik ücretlerine en son geçen Nisan ayında zam yapmıştı. Zam öncesi Netflix üyelik ücretleri şu şekildeydi: Temel Plan: 26,99 TL, Standart Plan: 40,99 TL, Özel Plan: 54,99 TL.

Netflix bu yıl yaptığı zamlar ve kullanıcıların şifrelerini paylaşmalarını engelleyecek adımlar attığı için 10 yıl sonra ilk kez abone kaydı yaşadı. Son gelen bilgilere göre Netflix son 6 ayda 1 milyon abonesini kaybetti.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın