Dünyanın en popüler dizi ve film izleme platformu olan Netflix, 30 dili desteklemektedir. Varsayılan olarak dili İngilizce veya Türkçe seçebileceğiniz gibi Korece, İspanyolca, Rusça, Arapça gibi farklı dilleri de tercih edebilirsiniz. Netflix’te Görüntüleme Dili (uygulama arayüz dili) ve Dizi ve Film Dilleri (Seslendirme ve altyazı dili) şeklinde iki farklı dil seçeneğini bulunmaktadır. Gelin netflix dil değiştirme işlemini hızlıca anlatalım.

Öncelikle şunu belirtelim, Netflix dil değiştirme adımları web tarayıcı üzerinden yapılabilmektedir. Eğer TV’niz bunu desteklemiyorsa PC veya telefon üzerinden bu işlemleri yapabilirsiniz. Netflix’te iki ana dil ayarı vardır, görüntüleme dili ve içerik dili. Görüntüleme dili, Netflix uygulamasının genel kullanıcı arayüzü dilini değiştirecektir. İçerik dili ise diziler ve filmler için varsayılan ses ve altyazı dilini değiştirir. Tarayıcınız üzerinden Netflix’i ziyaret ederek her iki ayarı da aynı yerden değiştirebilirsiniz.

Netflix Dil Değiştirme

  • Bilgisayarınızdan netflix.com sitesini açın.
  • Sağ üst köşede yer alan Profil resminize tıklayın ve açılan menüden Hesap seçeneğini seçin.netflix hesap
  • Birden fazla profil oluşturduysanız, kullandığınız profile tıklayın ve açılan alt menüden Dil seçeneğini yanında bulunan Değiştir seçeneğine tıklayın.netflix dil degistir
  • Açılan sayfada hem Görüntüleme Dilini hem de Film ve Dizi Dilleri seçeneğini değiştirebilirsiniz.netflix diller turkce

Örneğin Görüntüleme dilini Türkçe yaparsanız, Film ve Dizi Dilleri’nin varsayılan dili de Türkçe olacaktır. Ancak burada birden fazla dili seçebilirsiniz. Böylece bir film izlediğiniz zaman, seçtiğiniz tüm dillerin altyazısı ve varsa o dildeki dublajı size seçenek olarak sunulacaktır.

Telefondan Netflix Dil Değiştirme

  • Netflix uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki Profil simgesine dokunun.
  • Hesap seçeneğini seçin. Uygulama sizi tarayıcıya yönlendirecektir.
  •  Değişiklik yapmak istediğiniz Profile dokunun ve açılan menüden Dil seçeneği yanında bulunan Değiştir seçeneğine dokunun.
  • Açılan sayfada Görüntüleme Dili ve Film ve Dizi Dillerini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Kaydet diyerek işlemi tamamlayın.

telefondan netflix dil degistirme

Paylaş

Yorumdan çık