Netflix’te birçok içerik yetişkinlere özeldir ve +18 ibaresi yer almaktadır. Bu ebeveynler için can sıkıcı bir durumdur. Neyse ki Netflix’te yetişkin içerikler için pin oluşturabilir ve bu tür içeriklerin izlenebilmesi için şifre girilmesini sağlayabilirsiniz. Gelin şimdi netflix’te yetişkin içeriğe şifre koyma nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Netflix’te yer alan birçok içerik cinsellik, madde kullanımı ve şiddet içeriklidir. Bu tür içerikleri çocukların izlemesi oldukça sakıncalıdır. Neyse ki netflix yetişkin içeriklere şifre koyma imkanı sunmaktadır. Aileler bu tür içeriklere şifre koyarak çocukların bu tür film ve dizileri açmalarını engelleyebilirler. Aşağıdaki adımları yaparak yetişkin +18 içeriklere şifre koyabilirsiniz.

Netflix’te Yetişkin İçeriğe Şifre Koyma

  • Netflix uygulamasını, telefon, pc veya televizyondan açın.
  • Sağ üst köşede yer alan Profil simgesine dokunun.
  • Açılan menüden Hesap seçeneğini seçin.
  • 18+ içeriklere erişim PIN’i seçeneğini seçin.
  • Güvenliğiniz için Netflix şifrenizi girmeniz istenecektir. Şifrenizi girin.
  • Evet, Pin kodu oluştur. seçeneğini seçip dört haneli pin şifrenizi yazın ve Kaydet diyerek işlemi tamamlayın.

netflix yetiskin icerige sifre koyma

Yukarıdaki adımları yaparak yetişkin içeriklere şifre koyabilirsiniz. Böylece netflix’te bir dizi veya film izleyeceğiniz zaman, eğer içerik yetişkinler içinse şifreyi girmeniz istenecektir.

Eğer Netflix’i izleyen küçük çocuğunuz varsa onun için Çocuk hesabı oluşturmanızı öneririz. Çocuk hesabı oluşturduğunuz zaman bu hesapta sadece çizgi film, animasyon ve çocuk ve aile içerikleri görüntülenir.

Paylaş

Yorumdan çık