MWC (Mobil Dünya Kongresi), mobil teknoloji sektörünün en heyecan verici etkinliğidir. Samsung, LG, Sony ve Huawei gibi büyük markalar her yıl en yeni ve en büyük ürünlerini MWC etkinliğinde tanıtırlar. Bu yıl İspanya’nın Barcelona kentinde 26 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan MWC 2018, 1 Mart Perşembe günü sona erecek. Peki tüm dünyanın dört gözle beklediği MWC 2018’de hangi akıllı telefonların tanıtılması bekleniyor ?

Şimdi sırasıyla Samsung, LG, Sony, Huawei, Nokia, Xiaomi, Lenovo/Motorola, Alcatel gibi markaların hangi akıllı telefonları tanıtacağını sıralayacağız.

Samsung

samsung

Samsung, MWC 2018’de Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerinin tanıtılacağını açıkladı. Kuşkusuz MWC 2018’de en çok merak edilen telefonlar Samsung’un akıllı telefonları. Telefonların özellikleri hakkında bir açıklama yapılamasa da ortaya çıkan birçok sızıntı telefonlar hakkında ön bilgiler edinmemizi sağladı.

LG

lg

MWC 2018’de LG G6’nın devamının tanıtılması bekleniyordu ancak şirketin CEO’su amiral geminin tamamen yenileceğini açıkladı ve telefonun Nisan ayına sarkması olası gözüküyor. Bununla birlikte LG, etkinlikte V30’un farklı bir versiyonunu tanıtabilir ve bunun adı da LG V30+α(alpha) olabilir. Yeni modelin gelişmiş bir AI yapay zekaya sahip olması bekleniyor.

Huawei

huawei

2017’de başarılı telefonlar sunan Huawei’nin MWC 2018’de de güçlü iki model tanıtması bekleniyor. Söylentiler P20 ve P20 Plus (veya P11 ve P11 Plus olabilir.) üzerinde yoğunlaşıyor. Sağlam sızıntılarıyla bilinen Evan Blass ise bu yeni akıllı telefonun 5x Hibrit zoom özelliğine sahip 40 MP ana kameraya ve 24 MP selfie kameraya sahip olacağını söylüyor.

Alcatel

alcatel

Alcatel’in etkinlikte 18:9 orana sahip üç yeni akıllı telefon tanıtması bekleniyor. Bu telefonlar ise Alcatel 5, 3v ve 1x olarak adlandırılıyor.

Nokia

nokia

HMD Global CEO’su Juho Sarvikas, heyecanla MWC 2018’de şirkettin “müthiş” bir şeyler sergileyeceğini açıkladı. Ancak bunun ne olduğunu paylaşmadı.

Yeni gelen bir sızıntı, şirketin bu yıl Nokia 1, 4, 7 Plus ve 9 modellerini duyurabileceğini gösteriyor. Henüz net bir bilgi yok ancak bu modellerden birkaçı veya hepsi de MWC 2018’de tanıtılabilir.

Sony

sony

MyDrivers’tan bir rapora göre Sony, MWC’de amiral gemisi akıllı telefonunu tanıtacak. Xperia XZ Pro olarak adlandırılan bu modelin 4K çözünürlüklü 5.7 inçlik OLED ekranı, Snapdragon 845 yongaseti ve 6 GB RAM’e sahip olması bekleniyor.

Lenovo/Motorola

lenovo motorola

Motorola geçen yıl MWC 2017’de Moto G5 ve G5 Plus’ı tanıtmıştı. Şirketin bu yılki etkinlikte Moto G6, Moto G6 Plus ve Moto G6 Play modellerini tanıtması bekleniyor.

Gelen bilgiler Moto G6’nın 5.7 inçlik Full HD+ ekran, Snapdragon 450 yonga seti ve 3.000 mAh pile sahip olduğu söyleniyor. Plus modelin ise 5.93 inç ekran, Snapdragon 630 chipset ve 3200 mAh batarya sahip olması bekleniyor.

Xiaomi

Xiaomi, MWC 2017’ye katılmadı ancak bu sene etkinlikte olacak. Şirket, Barselona’da hangi cihazlarının tanıtılacağı konusunda bilgi vermedi ancak söylentilerin Xiaomi Mi 7’nin tanıtılacağı şeklinde.

Mi 6’nın halefi olacak olan Mi 7’nin Snapdragon 845 chipsete, 18:9 en/boy oranına sahip 6 inçlik ekrana ve çift arka kamera gibi özelliklere sahip olması bekleniyor.

Şimdilik elimizdeki bilgiler bu yönde. Ayrıca, HTC, Acer ve Asus gibi diğer tanınmış markaların birçoğu da gösteride yer alacak ancak hangi cihazları duyuracaklarına dair bir bilgi yok.

Paylaş.

Yorum Yap