Ana sayfa BLOG Mobilde Youtube Videosunu Döngüye Alma Nasıl Yapılır ?

Mobilde Youtube Videosunu Döngüye Alma Nasıl Yapılır ?

0

Youtube’da beğendiğiniz bir şarkıyı döngüye alarak videonun sürekli çalmasını sağlayabilirsiniz. Bilgisayarda youtube’de bir videoyu döngüye almak için videoya sağ tıklayıp Döngü seçeneğini seçmek yeterlidir. Peki android ve iOS telefonlarda yani mobilde youtube döngü nasıl yapılır ? Resimli olarak anlatacağız.

Youtube uygulaması mobilde varsayılan olarak döngü özelliği sunmamaktadır. Ancak yine de mobilde bir videoyu döngüye alabilirsiniz. Android ve iOS’da youtube döngü işlemi aynı şekilde yapılmaktadır. Mobilde bir videoyu döngüye almak için öncelikle videoyu açıp bir oynatma listesi oluşturmanız gerekmektedir. Oynatma listesini oluşturduktan sonra oynatma listenizi döngüye alabilirsiniz.

Videoyu döngüye aldığınız zaman şarkı bittikten sonra otomatik olarak yeniden başlar. Şimdi gelin adım adım ve resimli olarak mobilde youtube nasıl döngüye alınır anlatalım.

Youtube Mobil Döngü

  • Youtube uygulamasını açın ve döngüye almak istediğiniz videoyu açın.
  • Videonun üst kısmında veya videonun alt kısmında yer alan Oynatma Listesi seçeneğini seçin ve açılan ekrandan Yeni Oynatma Listesi Oluştur seçeneğini seçin.
  • Oynatma listenize bir isim verin ve Gizlilik bölümünden seçiminizi yapın. Eğer oynatma videonuzun kimse tarafından görülmesini istemiyorsanız Özel seçeneğini seçebilir veya youtube kullanıcıları tarafından görülmesini istiyorsanız Genel seçeneğini seçebilirsiniz.

youtube oynatma listesi olusturma

  • Daha sonra Youtube ana ekranına dönün ve sağ üst köşede yer alan profil simgenize dokunun.
  • Kanalım seçeneğini seçin.
  • Oluşturulan oynatma listeleri yazısının altında yer alan Tümünü Görüntüle seçeneğini seçin.
  • Oluşturduğunuz oynatma listesini seçin ve çalmak istediğiniz şarkıyı açın.

youtube oynatma listesi goruntuleme

  • Videonun altında çıkan Siyah ok işaretine dokunun ve açılan menüden Döngü simgesine dokunarak döngü işlemini aktif hale getirin. Artık video döngüye alınmış olacak ve şarkı otomatik olarak tekrar tekrar çalacaktır.

youtube dongu mobil

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın