Akıllı telefonlarda sıklıkla karşılaşılan sorunlardan biri “mobil ağa erişilemiyor” hatasıdır. Mobil ağa erişilemiyor sorunu yaşandığı zaman, telefon internete girmez, arama yapmaz ve hatta wi-fi ağına bağlanmaz. Bu yazımızda mobil ağa erişilemiyor sorununun kesin çözümünü anlatacağız.

Mobil Ağa Erişilemiyor sorununun çözümü için birkaç farklı çözüm yolu anlatacağız. Bu çözüm yollarını en basitten başlayacak şekilde sıraladık. Her bir adımı yaptıktan sonra telefonunuzu kontrol edin. Eğer sorun devam ediyorsa bir sonraki adıma geçin. En son çözüm yöntemi kesin çözümdür ve biz de bu sorunu yaşadığımız zaman bu çözüm yöntemi ile sorunumuzu çözmüştür.

Mobil Ağa Erişilemiyor Çözümü

  1. Öncelikle telefonunuzu yeniden başlatın. Telefonu kapatıp açmak, cihazınızda yaşanan birçok sorunun en basit çözüm yoludur.
  2. Telefonunuzu uçak moduna alıp 10 saniye kadar bekleyin ve ardından uçak modunu kapatın.
  3.  Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla yolunu izleyin ve ağ ayarlarını sıfırlayın. Ardından telefonu kapatıp tekrar açın.ag ayarlarini sifirla
  4. Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar > Erişim noktası adları yolunu izleyin ve sahip olduğunuz operatörün seçili olup olmadığını kontrol edin. Eğer seçili değilse seçin.mobil erisim noktasi adlari
  5. Yukarıda anlattığımız yöntemler işe yaramadıysa kesin çözüm olacak olan yöntem budur: Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar > Erişim noktası adları yolunu izleyin, yukarıdaki … üç noktaya dokunun ve açılan menüden Varsayılan olarak sıfırla seçeneği seçin. Daha sonra telefonunuzu açıp kapatın. Sorununuz çözülmüş olacaktır.

mobil erisim noktasi adlari varsayilan olarak sifirla

Eğer telefonunuzda ve sim kartınızda fiziksel bir hasar yoksa, yukarıda anlatmış olduğumuz çözüm yolları, mobil ağa erişilemiyor sorununu çözecektir. Yukarıdaki yöntemler de sorununuzu çözmediyse, büyük ihtimalle sim kartınızda sorun var demektir. Bunu test etmek için öncelikle sim kartınızı farklı bir telefona takın ve aynı sorunun yaşanıp yaşanmadığını kontrol edin. Eğer başka telefonda da aynı sorun yaşanıyorsa, sim kartınızı değiştirmeniz gerekir.

Paylaş

Yorumdan çık