Ana sayfa Haberler MIUI 12, 19 Mayıs’ta Küreselleşecek

MIUI 12, 19 Mayıs’ta Küreselleşecek

0

Geçtiğimiz Nisan ayının sonlarında Xiaomi, yeni akıllı telefonu Mi 10 Youth ile birlikte MIUI 12 kullanıcı arayüzünü duyurdu. MIUI 12 Başlangıçta Çinli izleyicilere tanıtıldı, ancak şimdi Xiaomi’nin 19 Mayıs‘ta küresel bir lansman gerçekleştirmeyi planladığı ortaya çıktı.

MIUI 12’nin küresele çıkış tarihi arsız bir Twitter paylaşımıyla ortaya çıktı. Xiaomi, resmi Twitter hesabından paylaştığı eğlenceli bir matematik sorusunun cevabıyla MIUI 12’nin tanıtım tarihini duyurdu. Aşağıdaki görselde matematik sorusunun görebilir ve sizde cevabı bulabilirsiniz. Tarih olarak ayın 19’u çıkıyor ancak ay belirtilmemiş. Fakat zaten geçtiğimiz günlerde Çin’de tanıtılan kullanıcı arayüzü için Haziran’a kadar beklemek için de bir sebep bulunmuyor. Bundan dolayı 19 mayıs tarihine dikkat çekiliyor.

MIUI 12, Android 10‘a dayanıyor, ancak büyük görsel iyileştirmelerle geliyor. Düz tasarım, yeni animasyonlar, geliştirilmiş karanlık mod gibi. Ayrıca uygulamaların kötüye kullanım izinlerini izleme ve işitme engelliler için çağrıları kopyalayan AI Çağırma adı verilen bir özellik geliyor.

Güncellemenin 30’a yakın Xiaomi telefona gelmesi bekleniyor.

Kaynak


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here