Ana sayfa Haberler MIUI 10 Güncellemesi Alacak Cihazlar Arasına 21 Telefon Daha Eklendi

MIUI 10 Güncellemesi Alacak Cihazlar Arasına 21 Telefon Daha Eklendi

0

Xiaomi, geçtiğimiz Temmuz ayında MIUI 10 güncellemesini alacak cihazların resmi listesini yayınlamıştı. Eylül ayından başlayarak bazı cihazlar güncellemeyi almaya başladılar. Şimdiyse MIUI 10 kullanıcı arayüzü güncellemesini alacak cihazlar arasına 21 telefon daha eklendi.

MIUI 10 kullanıcı arayüzü, Xiaomi Mi 8 serisiyle birlikte ortaya çıktı. Daha sonra marka MIUI 10 güncellemesi alacak cihazları açıklamıştı. Şimdi Çin medyasında güncelleme alacak cihazlar arasına 21 telefon daha ekleneceği duyuruldu. Habere göre aşağıdaki telefonlar da MIUI 10 güncellemesini alacaklar.

  • Xiaomi Mi Max 2, Xiaomi Mi 4s, Xiaomi Mi 4c, Xiaomi Mi 5s
  • Xiaomi Mi 5s Plus, Xiaomi Mi Max, Xiaomi Mi 4, Xiomi Max Prime
  • Xiaomi Redmi 5A, Xiaomi Redmi 4, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Redmi 4X
  • Xiaomi Redmi Note 5A, Xiaomi Redmi Note 4, Xiaomi Redmi Note 5A Prime, Xiaomi Redmi Note 4X
  • Xiaomi Redmi Note 4 (Mediatek), Xiaomi Redmi Pro, Xiaomi Mi Note 3, Xiaomi Redmi 5 Plus

Paylaşılan listede Xiaomi Redmi 6 PlusXiaomi Redmi 6, ve Xiaomi Redmi 6A gibi modellere yer verilmemiş olsa da biz yakın zamanda bu cihazlarında güncelleme alacağını tahmin ediyoruz. Güncellemelerin ne zaman başlayacağına dair bir açıklama şuan için yok.

MIUI 10 güncellemesi özellikle el hareketlerine ve tam ekran deneyimine odaklanıyor. Güncelleme fotoğraflarda AI (Yapay Zeka) kullanımını sağlıyor. Cihaz eski bir kameraya sahip olsa da bu yazılım güncellemesini alarak daha iyi fotoğraf deneyimi sunacaktır. Güncelleme ayrıca yeni zil sesleri ve daha iyi bir Araba Modu sunuyor.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here