Klavyede metrekare işareti yazmak için ascii kodlarını kullanmak gerekmektedir. Klavye’de yer almayan m² metrekare işaretini yazmak için ALT tuşuna basılı tutup karakterin ascii kodunu yazacağız.

Word, Excel, Notepad gibi programlarda metre kare işaretini yazmak için ALT tuşuna basılı tutup 0178 rakamlarına basmanız durumunda ² işareti çıkacaktır. (ALT + 0178)

Eğer metre kare (m²) simgesini yazmak istiyorsanız öncelikle “m” harfine basın. Daha sonra ALT tuşuna basılı tutup 0178 yazın ve elinizi alt tuşundan çekin. Böylece ekrana burada olduğu gibi m² simgesi yazılmış olacaktır.

Metrekare İşareti Kopyala

Yukarıda büyük punto ile yazdığımız metrekare işaretini kopyalayarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Metre kare işaretinin yanı sıra metre küp (m³) işareti için yine ALT tuşuna basılı tutup 0179 yazarsanız m³ simgesi yazılacaktır.

Klavyede yer almayan özel karakterler için Karakter Eşlem bölümünü kullanabilirsiniz. Başlat menüsünün yan tarafında yer alan arama alanına Karakter Eşlem yazarak açılan bölümünden tüm özel karakterleri görebilirsiniz. Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem yolunu izleyerek, tablodan Unicode 33A1 kodları kullanabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık