Ana sayfa BLOG Metrekare İşareti m² Nasıl Yapılır?

Metrekare İşareti m² Nasıl Yapılır?

0

Klavyede metrekare işareti yazmak için ascii kodlarını kullanmak gerekmektedir. Klavye’de yer almayan m² metrekare işaretini yazmak için ALT tuşuna basılı tutup karakterin ascii kodunu yazacağız.

Word, Excel, Notepad gibi programlarda metre kare işaretini yazmak için ALT tuşuna basılı tutup 0178 rakamlarına basmanız durumunda ² işareti çıkacaktır. (ALT + 0178)

Eğer metre kare (m²) simgesini yazmak istiyorsanız öncelikle “m” harfine basın. Daha sonra ALT tuşuna basılı tutup 0178 yazın ve elinizi alt tuşundan çekin. Böylece ekrana burada olduğu gibi m² simgesi yazılmış olacaktır.

Metrekare İşareti Kopyala

Yukarıda büyük punto ile yazdığımız metrekare işaretini kopyalayarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Metre kare işaretinin yanı sıra metre küp (m³) işareti için yine ALT tuşuna basılı tutup 0179 yazarsanız m³ simgesi yazılacaktır.

Klavyede yer almayan özel karakterler için Karakter Eşlem bölümünü kullanabilirsiniz. Başlat menüsünün yan tarafında yer alan arama alanına Karakter Eşlem yazarak açılan bölümünden tüm özel karakterleri görebilirsiniz. Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem yolunu izleyerek, tablodan Unicode 33A1 kodları kullanabilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın