Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Messenger’dan Nasıl Çıkış Yapılır ?

Messenger’dan Nasıl Çıkış Yapılır ?

14

Facebook Messenger’dan çıkış yapmak çoğu kullanıcı için büyük bir eziyettir. Çünkü Messenger uygulaması içinde uygulamadan çık diye bir seçenek yoktur. Ancak anlatacağımız yöntem ile android ve iPhone telefonlarınız ile Messenger’dan çıkış yapabilirsiniz.

Messenger’dan çıkış yapmak için yani oturum kapatmak ve farklı bir hesapla giriş yapmak için telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın. Ayarlar bölümünde yer alan Uygulamalar menüsüne dokunun. Uygulama Yöneticisi içinde Messenger’ı bulup seçin.

ayarlar-messenger

Açılan sayfada “Hafıza” seçeneğini seçin ve “Veriyi Sil” butonuna dokunun. Böylece telefonunuzda Messenger ile ilgili tüm veriler, bilgiler ve oturum bilgileri silinecektir. Artık Messenger uygulamasını başlattığınız zaman oturumunuzun sonlandığını göreceksiniz. İstediğiniz hesap bilgisi veya telefon numarası ile Messenger’da oturum açabilirsiniz.

messenger-cikis-yapma

Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi > Messenger > Hafıza > Veriyi Sil

Yukarıdaki yol android marshmallow için geçerlidir. Diğer android sürümlerinde ve iOS’da da aynı şekilde Messenger uygulamasını bulup Verileri silmeniz yeterli olacaktır.

14 YORUMLAR

  1. kaldırmak istenilen değil başka bir hesapta giriş yapılmışken hesap değiştir diyerek kaldırılmak istenilen hesabı sola kaydırdığınız da kaldır seçeneği çıkacaktır o şekilde kaldırabilirsiniz.

  2. Messengerı telefonuma 2016 yazında telefonuma yükledim. Facebook kullanmadığım için telefon numarası ile kullandım. Bi kaç gün kullanıp telefonumdan kaldırdım. Ancak Messenger profiline eklediğim fotom arkadaşlarımın messengerında hala görünüyor. Mesaj atılamıyor ama foto hala var. O fotoyu silmek istiyorum ama bi türlü başaramadım. O Profili bi türlü bulamıyorum. Bu konu ile ilgili bilginiz var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

  3. sanırsam ama messengerden tamamen çıkış yapamıyorum. nekadar telefonumdan çıkış yapıp silmiş de olsam, ne zaman FB giriş yapsam ( browser yada mobilden) en son ne zaman aktif olduğumu başka biri görebiliyor. Bunu tamamen yok etmek için bir yol var mı acaba?

  4. Veriyi silmeye gerek yok. Ayrıca facebook uygulamasında messengerden çıkış yapma özelliği mevcut. Neden tüm sitelerde çıkış özelliği yok yazıyor fakat ben kendi bulduğum şekilde yapıyorum: Facebook/ Ayarlar/ Güvenlik ayarları kısmında hesabımızın nerede, ne zaman, hangi cihazlarda açık olduğu görünüyor ve bu kısımda hesabımızın messengerde aktif olduğu da görünüyor. Sağdaki küçük oka tıklayınca “Sen değil misin ?” ve “Çıkış yap” seçenekleri çıkıyor. Böylece hiçbir verinizi silmeden normal bir şekilde çıkış yapabiliyorsunuz.

    • Tebrikler Ayşegül , çok güzel yazmışsın yüreğine sağlık gerçektende kimse bunu aydınlatamamış bravo sana başarıların daim olsun güzel insan sevgiler…

    • Messenger uygulamasını telefonunuzdan kaldırırsanız bir nevi dondurmuş olursunuz ve kimse size mesaj gönderemez.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın