Facebook Messenger’dan çıkış yapmak çoğu kullanıcı için büyük bir eziyettir. Çünkü Messenger uygulaması içinde uygulamadan çık diye bir seçenek yoktur. Ancak anlatacağımız yöntem ile Android ve iPhone telefonlarınızda Messenger’dan çıkış yapabilirsiniz. İşte 2023 güncelle bilgilerle messenger çıkış yapma işlemi!

Messenger’dan Çıkış Nasıl Yapılır?

 • Messenger çıkış yapmak için yani oturum kapatmak için telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın.
 • Ayarlar bölümünde yer alan Uygulamalar seçeneğine dokunun ve Messenger‘ı bulup seçin.
 • Açılan sayfada “Depolama” seçeneğini seçin.
 • Veriyi Sil” seçeneğine dokunun. Böylece telefonunuzda Messenger ile ilgili tüm veriler, bilgiler ve oturum bilgileri silinecektir.messenger cikis yapma 1
 • Artık Messenger uygulamasını başlattığınız zaman oturumunuzun sonlandığını ve uygulamadan çıkış yaptığınızı göreceksiniz. İstediğiniz hesap bilgisi veya telefon numarası ile tekrar Messenger’da oturum açabilirsiniz.

Biz örneğimizde Samsung Galaxy bir telefon ile Messenger’dan çıkış yapmayı anlattık. Ancak iPhone ve diğer Android telefonlarda da (Xiaomi, Huawei, Oppo, LG, Nokia, Oppo, GM) aynı yolu izleyerek: Ayarlar > Uygulamalar > Messenger > Veriyi Sil, Messenger’daki giriş bilgilerinizi silebilir ve Messenger çıkış yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaş

14 yorum

  • Messenger uygulamasını telefonunuzdan kaldırırsanız bir nevi dondurmuş olursunuz ve kimse size mesaj gönderemez.

 1. Ayşegül Demirbaş on

  Veriyi silmeye gerek yok. Ayrıca facebook uygulamasında messengerden çıkış yapma özelliği mevcut. Neden tüm sitelerde çıkış özelliği yok yazıyor fakat ben kendi bulduğum şekilde yapıyorum: Facebook/ Ayarlar/ Güvenlik ayarları kısmında hesabımızın nerede, ne zaman, hangi cihazlarda açık olduğu görünüyor ve bu kısımda hesabımızın messengerde aktif olduğu da görünüyor. Sağdaki küçük oka tıklayınca “Sen değil misin ?” ve “Çıkış yap” seçenekleri çıkıyor. Böylece hiçbir verinizi silmeden normal bir şekilde çıkış yapabiliyorsunuz.

  • Tebrikler Ayşegül , çok güzel yazmışsın yüreğine sağlık gerçektende kimse bunu aydınlatamamış bravo sana başarıların daim olsun güzel insan sevgiler…

 2. sanırsam ama messengerden tamamen çıkış yapamıyorum. nekadar telefonumdan çıkış yapıp silmiş de olsam, ne zaman FB giriş yapsam ( browser yada mobilden) en son ne zaman aktif olduğumu başka biri görebiliyor. Bunu tamamen yok etmek için bir yol var mı acaba?

 3. Messengerı telefonuma 2016 yazında telefonuma yükledim. Facebook kullanmadığım için telefon numarası ile kullandım. Bi kaç gün kullanıp telefonumdan kaldırdım. Ancak Messenger profiline eklediğim fotom arkadaşlarımın messengerında hala görünüyor. Mesaj atılamıyor ama foto hala var. O fotoyu silmek istiyorum ama bi türlü başaramadım. O Profili bi türlü bulamıyorum. Bu konu ile ilgili bilginiz var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

 4. kaldırmak istenilen değil başka bir hesapta giriş yapılmışken hesap değiştir diyerek kaldırılmak istenilen hesabı sola kaydırdığınız da kaldır seçeneği çıkacaktır o şekilde kaldırabilirsiniz.

Yorumdan çık