Facebook Messenger için uzun zamandır beklenen Karanlık Mod özelliği sonunda geldi. Şuan Messenger karanlık modu aktifleştirmek için bir arkadaşınıza Ay (Hilal) emoji göndermeniz gerekiyor. Yakın bir zaman içindeyse Ayarlar bölümünde Karanlık Mod seçeneği herkese açılacak. İşte messenger’da karanlık mod etkinleştirme yöntemi!

Facebook Messenger’da karanlık modu aktif etmek için, sohbet ekranında bir arkadaşınıza Hilal Ay emojisi gönderin. Emojiyi gönderdiğiniz zaman ekranın üst kısmında “Karanlık Modu Buldun!” yazısı çıkacak, altında yer alan Try It in Setting seçeneğine dokunun. Ayarlar bölümünün en üstünde Karanlık Modu seçeneğini aktif edin.

messenger karanlik mod

Facebook, 4 Mart 2019 tarihinde, karanlık mod özelliğini duyurdu ve küçük bir emoji yardımıyla karanlık mod özelliğinin aktif hale getirilebildiğini belirtti. Yakın zamanda ise Karınlık Modu (Dark Mod) özelliğinin Ayarlar bölümündeki yerini alacağını açıkladı.

Messenger karanlık mod, uygulamanın beyaz olan arka planını siyaha çeviriyor ve gözlerin daha az yorulmasını amaçlıyor. Özellikle karanlık ortamlarda beyaz ekranın parlaması gözleri ciddi şekilde yoruyordu. Messenger’ın karanlık modu kontrast ve canlılığı korurken daha düşük parlaklık sağlıyor.

Messenger’ı karanlık moda çevirme konusunda sorun yaşıyorsanız bize yorum kısmından sorularınızı iletebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık