Ana sayfa Haberler LinkedIn Mesajlarına GIF Özelliği Geldi

LinkedIn Mesajlarına GIF Özelliği Geldi

0

GIF furyasına LinkedIn de dahil oldu. Çalışmak istediğiniz kişilerle bağlantı kurmanızı sağlayan LinkedIn’e GIF özelliği geldi. Aslında her şeyin resmi kalması gerekirken, LinkedIn mesajlaşma bölümüne GIF özelliğini dahil etme kararı aldı.

LinkedIn, GIF’leri mesajlaşma bölümüne eklediğini kendi resmi blogu üzerinden duyurdu. Blogda paylaşılan yazıda “For the next generation of professionals, visual communication using GIFs and emojis is second nature and a universal language.” (Yeni nesil profesyoneller için GIFleri ve emojileri kullanmak görsel iletişimde ikinci doğal ve evrensel bir dildir.) denildi.

LinkedIn, mesajlaşma bölümüne GIF özelliğini dahil etmek için Tenor.com ile işbirliği yaptı. Tenor aylık 12 milyar GIF araması yapılan ve geçtiğimiz günlerde Google tarafından satın alınan bir platform.

LinkedIn, mesajlaşma bölümüne GIF özelliğini kademeli olarak başlatacak. Eğer özellik sizin hesabınıza dahil edilmişse mesajlaşma bölümünde GIF butonunu görebilirsiniz. Ancak şunu unutmayın GIF’ler her zaman uygun değildir ve yeni tanışacağınız bir profesyonele GIF göndermek için en az iki kez düşünmelisiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here