Ana sayfa Haberler LG G6 Satışları İyi Gitmiyor. Peki Neden ?

LG G6 Satışları İyi Gitmiyor. Peki Neden ?

0

LG, bugün ikinci çeyrek mali satış rakamlarını açıkladı. Güney Kore’li teknoloji devi firmanın satışları hakkında birçok bilgiyi bizlerle paylaştı. Firmadan yapılan açıklamaya göre yılın ikinci çeyreğindeki rakamlar 2016’nın ikinci çeyreğine göre %4 artışla 12.89 milyar Dolar olarak gerçekleşti.

LG’nin 2017’nin ikinci çeyreğindeki satış rakamları bir önceki yıla oranla %4’lük bir artış gösterse de bu artışın kaynağı genel olarak klima ve ev aletlerinden gerçekleşti. Öte yandan akıllı telefon tarafında ise zorlu bir dönem geçirildi. Öyle ki akıllı telefon satışlarında 117.27 milyon Dolarlık bir işletme kaybı olduğu açıklandı.

2017’nin Nisan ayında satışa sunulan LG G6 güçlü özelliklere ve başarılı bir tasarıma sahip olmasına rağmen istenilen satış rakamlarına ulaşamadı. Bundaki en önemli neden ise LG G6’nın satışa sunulmasından kısa bir süre sonra Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerinin satışa sunulması oldu.

Samsung geçen sene yaşadığı Galaxy Note 7 hüsranına rağmen kullanıcıların yine ilk tercihi olmayı başardı. Galaxy S8 ve Galaxy S8+‘da kullanılan daha üst model chipset olan Snapdragon 835, LG G6’da kullanılan Snapdragon 821’e göre daha yüksek bir performans sundu. Bununla beraber Samsung’un akıllı telefon piyasasındaki marka değeri rakiplerini geride bırakmasında bir diğer etken oldu.

LG G6, bu yıl yaptığı devrim niteliğindeki tasarım değişikliği ve zamanında vazgeçtiği modüler yapısıyla birçok otorite tarafından tam puan alsa da satış konusunda yine beklenen değerlere maalesef erişemedi. Bu da bizlere bir kez daha gösterdi ki iyi satış rakamları için sadece iyi bir akıllı telefon olmak yeterli olmuyor.

LG G6 hakkında düşüncelerinizi sizlerde yorum kısmından paylaşabilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here