Anasayfa Haberler LG G5’in Fiyatı Düştü

LG G5’in Fiyatı Düştü

0

2016 yılına hızlı bir giriş yapan ve birçok yeniliği beraberinde getiren LG G5’in fiyatı düştü. Oldukça yenilikçi olan ve Galaxy S7 ile rekabet etmesi beklenen LG G5’in tek kötü yanı fiyatıydı diyebiliriz. Daha önceki G5 inceleme yazımızda belirttiğimiz gibi Galaxy S7 ile aynı fiyatla bu telefonla rekabet etmesi oldukça zordu. Bunu geçte olsa anlayan LG G5 avrupada indirime gitmeye başladı. Bu indirim doğal olarak yakın zamanda Türkiye’de satışa başlanacak olan LG G5’lerin de fiyatına yansıyacaktır.

LG G5 için Avrupa’da 699€ Türkiye’de ise 2799 TL’den ön siparişleri alınmıştı. Telefonun fiyatı avrupada 130€ indirim alarak 569€‘ya geriledi. Bu fiyat indiriminin Türkiye’deki LG G5 fiyatında 300 TL civarı yansımasını bekliyoruz. Telefonun halen piyasa sunulmaması gelecek telefonların satışında bir artışa neden olacaktır.

Ancak şurada bir tespitimizi belirtelim. Samsung’un yüksek satış rakamlarına ulaşmasındaki en büyük etkenlerden biri satıcıyı koruması ve ona göre fiyat politikası belirlemesidir. Yani kafasına göre indirim yapmamasıdır. Ancak LG’nin fiyat düşürme politikası satıcıyı mağdur ettiği için satış başarısı yakalayamamaktadır. LG’nin unuttuğu nokta telefon satışlarındaki en önemli etkenlerden biri satıcıdır. Bu konu hakkında daha detaylı bir makalemizi yakın zamanda yazıp sizlerle paylaşacağız.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz