Anasayfa Haberler LG, ABD’deki İlk 5G’li Telefonu Tanıtmaya Hazırlanıyor

LG, ABD’deki İlk 5G’li Telefonu Tanıtmaya Hazırlanıyor

0

Global’de hizmet veren gsm operatörü Sprint, ABD’de 5G destekli ilk akıllı telefonu sunmak için LG Electronics USA ile işbirliği yaptığını açıkladı. Paylaşılan görselde tarih olarak 2019’un ilk yarısı gösterildi.

ABD kullanılacak ilk 5G’li akıllı telefon Sprint’in sunduğu ağ ve LG’nin yeni amiral gemisi ile sağlanacak. Bu ortaklık sadece Sprint’in planlarını değil, LG’nin 2019’un ilk aylarında 5G modem’e sahip bir amiral gemisi cihazını duyuracağını da gösteriyor.

5G’yi kullanmak için 5G özelliğine sahip akıllı telefon ve o bölgede hizmet veren bir 5G ağının olması gerekiyor. Sprint firması 2019 yılında ABD’nin 6 büyük kentinde 5G hizmetini sunmaya başlayacak. Belki bu sayı az gibi görünebilir ancak başlangıç için kötü bir değer değil. Bununla birlikte ABD’de hizmet veren Verizon ve AT&T gibi operatörler 2018’in sonlarına doğru 5G’ye geçiş yapacaklar. T-Mobile ise 2018 yılında 5G’yi 30 ilde kullanıma sunacak.

LG ve Sprint firmasının bu ortaklığı ilk olma özelliği taşıyacak. Ve sonrasında ABD’de hızlı bir şekilde 5G’ye geçiş sağlanmış olacak. Dünya ülkelerinin ve Türkiye’nin 5G’ye geçiş planlarına Dünya 5G’ye Ne Zaman Geçecek? yazımızdan bakabilirsiniz.


CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz