Ana sayfa Haberler Kulaklık Jakı ve Çift Ön Hoparlörüyle Sony Xperia 5 Plus Sızdırıldı

Kulaklık Jakı ve Çift Ön Hoparlörüyle Sony Xperia 5 Plus Sızdırıldı

0

Geçtiğimiz Eylül ayında Sony Xperia 5’i tanıtan Sony’nin Plus modelini de tanıtması bekleniyordu. Bugün ortaya çıkan sızıntılar bu beklentileri doğruladı. Sony Xperia 5 Plus‘ın tüm tasarım detaylarını gösteren görseller paylaşıldı.

Güvenilir sızıntılarıyla bilinen @OnLeaks, Sony Xperia 5 Plus’ın render görüntülerini paylaştı. Sızdırılan görüntülerde Sony Xperia 5 Plus’ın tasarım olarak Xperia 5’e benzediği görülüyor. Ancak altta ve üstte yer alan çerçevelerin daha ince olduğu görülüyor. Yeni telefon 6.6 inç OLED ekrana sahip. 8,1 mm kalınlığında olan telefon ön kısmında çift hoparlör olduğu görülüyor.

Xperia 5’de olduğu gibi Xperia 5 Plus’ın yan tarafında bulunan güç düğmesi aynı zamanda parmak izi okuyucuyu da barındırıyor. Telefonun yan tarafında ses düğmeleri ve özel kamera deklanşör düğmesi yer alıyor.

Telefonun sol tarafında SIM kart yuvası ve altında ise USB Type-C bağlantı noktası bulunur. Xperia 5’de 3.5mm Jak yuvası bulunmazken, Xperia 5 Plus’ın 3.5mm jak yuvası olduğu görülüyor.

Telefonun ön tarafında tek kamera lensi olduğu görülüyor. Bu selfie kamerasının 8 MP olması bekleniyor. Telefonun arka tarafında ise TOF kamera ile birlikte 4’lü kamera kurulumuna sahip olduğu görülüyor.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here