Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Kod Yazmayı Öğreten Uygulama: Py – Learn to Code

Kod Yazmayı Öğreten Uygulama: Py – Learn to Code

0

Çağımızın en popüler mesleklerinden biri olan programlamaya merakınız varsa veya çocuğunuzun öğrenmesini istiyorsanız sizlere tanıtacağımız Py uygulamasını beğeneceksiniz. Uygulama, oyun oynar gibi keyifli bir şekilde programlama dillerini öğrenmenizi sağlıyor.

Py – Learn to Code uygulaması ile Swift, SQL, JavaScipt, HTML, Java ve Python dillerinden istediğinizi öğrenebilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptığınızda deneyim seviyenizi ve hedefinizi belirleyip öğrenmek istediğiniz dili seçiyorsunuz ve kodlama oyunu başlıyor. Her bölümde karşınıza bilgi kartları ve görevler çıkıyor. Komutları doğru sıraya koyup, boşluk doldurup, soruları cevaplıyorsunuz. Her bölümün sonunda yıldız toplayarak dilin ne kadar kısmını öğrendiğinizi görebiliyorsunuz.

Ülkemizde de erken yaşta kodlama eğitimleri verilmeye başlandı. Bu uygulama yetişkinler için kullanılabileceği gibi çocukların kodlamayı sevmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için de kullanılabilir. Uygulama içinde oyuncular ve uzmanlar gibi farklı seviyeler bulunuyor.

Py – Learn to Code uygulaması hem Android hem de iOS platformunda yer alıyor.  Aşağıdaki bağlantılardan ücretsiz olan Py uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulamanın bizim için tek dezavantajı ise İngilizce olması. Umarız ileri de Türkçe dil desteği de gelir.

Android için Py – Learn to Code indir

iOS için Py – Learn to Code indir

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın