Kullanıcıların iTunes’de sıklıkla karşılaştıkları 3259 hatası nedir ve çözümü için ne yapmak gerekir detaylı olarak anlatacağız. iTunes bir hata verdiği zaman bu hata hakkında detaylı bilgi vermez ve bir çözüm üretmez. Ancak endişe etmeyin çünkü 3259 hatası ve çözümü için yapmanız gerekenler yazımızda.

Genellikle “iTunes Store’a bağlanamadı. Bilinmeyen bir hata oluştu (-3259). Ağ bağlantınızın etkin olduğundan emin olun ve tekrar deneyin.”, “Müziğinizin indirilmesinde bir hata oluştu (-3259)”, “iTunes Store’a bağlanılamıyor. Bilinmeyen bir hata oluştu.” şeklinde karşımıza çıkabilen iTunes 3259 hatasının çözümünü sizlerle paylaşacağız.

iTunes -3259 Hatası Neden Kaynaklanır ?

Genel olarak konuşursak, bilgisayarınızda yüklü olan güvenlik yazılımları, iTunes Store’a bağlanmak veya iPhone veya iPod ile senkronizasyonu sağlamaya çalışırken 3259 hatası verir. Yüzlerce güvenlik programı vardır ve bunlardan herhangi biri teorik olarak iTunes ile etkileşime girebilir. Bu nedenle sorunlara neden olan programları veya özellikleri belirlemek zordur. Ayrıca çoğu zaman sorun iTunes sunucularına bağlantıları engelleyen bir güvenlik duvarından kaynaklanmaktadır.

iTunes 3259 hatası Windows ve MacOs bilgisayarlarda ortaya çıkabilmektedir.

iTunes 3259 Hatası Nasıl Düzeltilir ?

iTunes 3259 hatasının çözüm yollarını sizler için sıraladık. Aşağıda yer alan adımları sırasıyla deneyin. Her bir adımdan sonra tekrar iTunes’e bağlanmaya çalışın. Eğer sorun düzelmezse sonraki adımı uygulayın.

  • Bilgisayarınızın saat, tarih ve saat dilimi ayarlarını kontrol edin. Çünkü iTunes bu ayarları kontrol eder ve çoğu kişinin 3259 hatası almasının sebebi budur.
  • Bilgisayarınızı yönetici olarak başlatın. Eğer bilgisayarınızı misafir konumunda açtıysanız, bazı ayarları değiştirmek ve yazılım yüklemek için gerekli yetkiye sahip olamayabilirsiniz. Bilgisayarınızı kapatın ve yönetici hesabınız ile oturum açtığınızdan emin olun.
  • Eğer eski bir iTunes sürümü kullanıyorsanız iTunes’i en yeni sürümüne güncelleyin. Çünkü her yeni güncelleme hata düzeltmeleri içermektedir.
  • Windows veya MacOs bilgisayarınızın işletim sisteminin güncelliğini kontrol edin. Eğer sistem güncellemesi varsa sisteminizi güncelleyin. Ayrıca kullanış olduğunuz güvenlik yazılımlarını da güncelleyin. Güvenlik yazılımları kullandığınız antivirüs programları ve güvenlik duvarını içermektedir.
  • İnternet bağlantınızı kontrol edin. Bilgisayarınızın internete bağlandığından emin olun.
  • Eğer internet bağlantınızda sorun yoksa Apple’ın serverlarına bağlanabildiğinizi test etmek için host dosyalarınızı kontrol edin. Bu biraz teknik bir konu ve komut sistemi gerektirdiği için bu konuda bilgili birinden destek alın veya internetten bu konuyu biraz araştırın. Apple’ın host dosyalarını kontrol etmek için şurada güzel bir makalesi bulunmakta.
  • iTunes 3259 hatasına neden olabilecek şeylerin başında kullanmış olduğunuz güvenlik yazılımları yer almaktadır. Eğer yukarıdaki adımlar işe yaramadıysa kullandığınız tüm antivirüs programlarını kaldırın veya devre dışı bırakın. iTunes’e halen bağlanamıyorsanız güvenlik duvarını kapatın ve tekrar iTunes’a bağlanmaya çalışın. Eğer sorun güvenlik yazılımından kaynaklanıyorsa sorunu düzeltmeleri için firmaya talepte bulunabilirsiniz.

Eğer yukarıdaki anlattığımız işlemlerin hepsini denediniz ancak yine de 3259 hata mesajını alıyorsanız Apple Desteğine başvurunuz.

Paylaş

Leave A Reply