Ana sayfa Haberler iPhone’lar için Jailbreak Devri Kapanıyor

iPhone’lar için Jailbreak Devri Kapanıyor

0

iPhone kullanıcılarının tam erişime sahip olmak ve telefonların farklı özelliklerine erişebilmek için kullandığı Jailbreak devri bitiyor. Önde gelen Jailbreakerlar tarafından yapılan açıklamada Jailbreak devrinin kapanacağı belirtildi.

iPhone’ların hayatımıza girmesiyle beraber Jailbreak de hızlı bir yükselişe geçti. Telefonlarının birçok özelliğini kullanmak isteyenler iPhone telefonlarına Jailbreak yapmaya başladı. Ancak Apple’ın güvenlik önlemlerini arttırması ve en iyi Jailbreakcilerin yüksek paralar karşılığında güvenlik işlerine geçmesi sebebiyle en iyi Jailbreakerların sayısı gün geçtikçe azalmaya başladı.

Jailbreak’ın öncülerinden olan Nicholas Allegra, Jay Freeman ve Michael Wang konuyla ilgili açıklama yaptılar. Nicholas Allegra,”Jailbreak’in temel anlamda bu noktada öldüğünü hissediyorum.” dedi. Jailbreakin sona ermesinde 4 şeyin etken olduğu düşünülüyor. Birincisi Apple, güvenliğini zorlaştırdı. İkincisi, bir hacker, güvenlik açığı bulursa 1 milyon dolar karşılığında satış yapabilir. Üçüncüsü, en iyi jailbreakerların çoğu, yüksek ücretli güvenlik işlerine yöneldi. Sonuncusu ise iPhone’u jailbreak yaptığınız zaman, onu güvenlik açıklarına maruz bırakıyorsunuz.

Bu nedenle Jailbreak’in öncüleri bile artık Jailbreak yapmayı önermiyorlar.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here