Eski iPhone’dan yeni bir Samsung telefona geçiş yapanlar için iPhone’dan Samsung’a rehber ve veri aktarma işlemini anlatacağız. Anlatacağımız yöntem ile iPhone’dan Samsung’a rehberinizi, notlarınızı, takvim etkinliklerinizi, belgelerinizi ve kullandığınız uygulamaları basitçe aktarabilirsiniz.

Yeni bir telefon alındığı zaman kullanıcıların en çok zorluk çektikleri şeyin başında rehberde kayıtlı olan kişileri ve kullandığı uygulamaları diğer telefona aktarma işlemidir. Bir de eski cihazınız iPhone ise bu işlem daha sıkıntılı olabilmektedir. Çünkü iPhone’da rehberinizde kayıtlı olan kişiler telefona kaydedilir ve iPhone rehberi SIM karta aktarmak biraz zorlu bir işlemdir. Neyse ki size anlatacağımız yöntem sayesinde çok basit bir şekilde iPhone’da yer alan rehberinizi, notlarınızı ve kullandığınız uygulamaların tümünü tek bir işlemle yeni Samsung telefonunuza aktaracaksınız.

iPhone’dan Samsung’a Rehber ve Veri Aktarma

  • iPhone’dan Samsung’a rehber ve veri aktarma işlemi için Samsung’un kendi veri aktarma uygulaması olan Smart Switch‘i kullanacağız. Verileri aktarmak için kablo kullanabileceğiniz gibi iCloud hesabınızla bağlantı sağlayarak da yapabilirsiniz. Bir ucu USB Type-C bir ucu lightning kablo birçok kişide olmayacağı için işlemi iCloud ile gerçekleştireceğiz.
  • Öncelikle iPhone cihazınızda Kişiler(Rehber), Notlar, Takvim gibi aktarmak istediğiniz şeylerin iCloud yedeğinin açık olup olmadığını kontrol edin ve açık değilse açık hale getirin. (Ayarlar > İsminiz > iCloud yolunu izleyin.)

iphone icloud yedekleme

  •  Daha sonra Samsung telefonunuzda indirdiğiniz Smart Switch uygulamasını açın ve Veri Al seçeneğine dokunun.
  • Bir Kaynak Seçin sayfasında iPhone/iPad seçeneğini seçin.
  • Ekranın altında yer alan Bunun yerine verileri iCloud’dan Al seçeneğine dokunun.
  • Açılan ekranda Apple Kimliğiniz ve Şifreniz ile iCloud’da oturum açın.

iphone dan samsung a veri aktarma

  • Bundan sonrasını Smart Switch uygulaması sizin yerinize yapacak. Veri aktarma işlemi bittiği zaman uygulama size bildirim görecektir.

Rehber, notlar, takvim etkinlikleri gibi aktarım işlemleri otomatik olarak yapılacaktır. iPhone’da kullandığınız uygulamalar ise Google Play Store’yi açıp, Uygulamalarım ve Oyunlarım bölümünde iPhone’da kullandığınız uygulamalar şeklinde size gösterilecektir.

google play uygulamalarim ve oyunlarim

Buradan tek tıklama ile tüm uygulamaları ve oyunları telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık