iPhone’dan Android’e rehber aktarmak için sizlere en basit ve kullanışlı yöntemi anlatacağız. iOS ve iPhone’dan vazgeçip Android’in özgürlüğüne kavuşmaya karar verdiyseniz, işe rehberinizi android telefona aktarmayla başlayabilirsiniz.

Burada sizlere anlatacağımız iPhone’dan Android’e rehber aktarma yöntemi, iCloud’a kayıtlı olan telefon rehberinizi dışa aktarıp (indirip) gmail yoluyla android telefona aktarma işlemidir.

iPhone’dan Android’e Rehber Aktarma

  • Öncelikle icolud.com sitesini açıp Apple Kimliği ve Parolanızı girerek giriş yapın.

icloud giris

  • Açılan ekranda Kişiler seçeneğini seçin.

icloud kisiler

  • Ekranın sağ tarafında gözüken rehberinizden bir kişinin üzerine tıklayıp CRTL + A tuş kombinasyonu ile tüm kişileri seçebileceğiniz gibi sadece yedeğini almak istediğiniz kişileri de seçebilirsiniz. Yine aynı şekilde ekranın sağ alt köşesinde bulunan Dişli Çark simgesine tıklayıp açılan menüden Tümünü Seç seçeneğini kullanabilirsiniz.
  • Yedeğini almak istediğiniz kişileri seçtikten sonra ekranın sağ alt köşesinde bulunan dişli çarka tıklayıp vCard’ı Dışa Aktar seçeneğini seçerek rehberinizin vcf uzantılı yedeğini bilgisayarınıza indirin.

vcard disa aktar

  • VCF uzantılı rehber dosyanızın boyutu oldukça küçüktür. Bu dosyayı bir mail hesabınızla, yeni android telefonunuzda kullanacağınız Gmail hesabınıza email olarak gönderin. Burada yeni email oluşturup dosya eki olarak vcf uzantılı dosyayı göndereceksiniz.
  • Android telefonunuzdan Gmail’i açın ve gelen maili açın.
  • Gelen mailin ekler bölümünde yer alan vcf uzantılı dosyayı seçin ve açılan ekrandan Telefon seçeneği seçin. Böylece vcf uzantılı rehberiniz telefon rehberinize kaydedilecektir. Ayrıca yine buradan Google seçeneği seçerek rehberi Gmail hesabınıza da aktarabilirsiniz.

gmail vcp indirme

Not: Yukarıda anlatmış olduğumuz yöntemde eğer iCloud.com sitesine girdiğiniz zaman vCard’ı Dışa Aktar seçeneğini seçemiyorsanız. Bilgisayarınıza Safari Web Tarayıcı indirip işlemi oradan yapınız.

Paylaş

7 yorum

  1. Iphone dan general mobile telefona rehberimi aktarmak istedim dediğiniz şekilde işlemleri yaptım fakat vcard içe aktarılamadı hatası almaktayım Biçim desteklenmiyor demekte bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Yorumdan çık