iPhone’da bulunan ve pek bilinmeyen bir özellik olan “İndirmeye Öncelik Ver” özelliği sayesinde birden fazla uygulamayı güncellerken daha önce güncellenmesini yani indirilmesini istediğiniz uygulamayı seçebilir ve indirme sırasının önüne alabilirsiniz.

iPhone’unuzda kullandığınız uygulamaları App Store üzerinden güncelleyebilirsiniz. Eğer güncelleme işlemini toplu olarak başlatırsanız uygulamalar sırasız bir şekilde güncellenecektir. Ancak sıklıkla kullandığınız veya acil olarak kullanmanız gereken bir uygulama varsa ve öncelikli olarak bu uygulamanın güncellenmesini istiyorsanız “İndirmeye Öncelik Ver” seçeneğini kullanabilir ve bu uygulamanın öncelikli olarak indirilmesini sağlayabilirsiniz.

Güncellenen uygulamalardan birine öncelik vermek için 3D dokunmatik özelliğini kullanarak uygulama simgesine uzun basın. Ve açılan menüden “İndirmeye Öncelik Ver” seçeneğini seçin. Böylece bu uygulamaya indirme işleminde öncelik verilecek ve ilk olarak bu uygulama güncellenecektir.

iphone indirmeye oncelik ver

iPhone’da uygulama ve oyunlar güncellenirken toplu olarak değil, sırayla indirme işlemi yapılmaktadır. Ve bu süre bazen uzayabilmektedir. Bu gibi durumlarda İndirmeye Öncelik Verme özelliği oldukça fayda sağlamaktadır.

Paylaş.

Yorum Yap