Ana sayfa BLOG iPhone’da Sim Kilidi Kapatma ve Açma

iPhone’da Sim Kilidi Kapatma ve Açma

0

Bu yazımızda iPhone’da sim kilidi kapatma ve açma nasıl yapılır anlatacağız. Arama, mesajlaşma ve hücresel veri için kullanılan sim kartlarının, güvenliği için PIN şifresi oluşturabilir veya bununla uğraşmak istemiyorsanız SIM kilidini kapatabilirsiniz.

Sim kartlar için oluşturulan PIN numarası size ekstra bir güvenlik katmanı sağlar. iPhone’u ilk açtığınız zaman Sim kartın çalışması için sizden Pin şifresini girmeniz istenir. Pin şifresi girilmediği zaman telefon aramalara, mesajlaşmaya ve hücresel veri kullanımına açılmaz. Ancak siz her seferinde sim kilidini girmek istemiyorsanız iPhone’da Sim kilidini kapatabilirsiniz.

iPhone’da Sim Kilidi Kapatma ve Açma Nasıl Yapılır ?

  • Ayarlar > Telefon > SIM PIN bölümüne girin.
  • SIM PIN sekmesini pasif hale getirin.
  • PIN’ numaranızı girin ve sağ üstte yer alan Bitti seçeneğini seçin.

 

Artık Sim Kilidi kapanmış olacaktır. Sim Kilidini açmak için yine Ayarlar > Telefon > SIM PIN bölümünde yer alan SIM PIN sekmesini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Sizden yine pin şifrenizi girmeniz istenecektir.

iPhone’da PIN şifresini değiştirmek için yine aynı bölümde bulunan PIN’i Değiştir seçeneğini kullanabilirsiniz. Pin’i değiştirmek için öncelikle kullanmış olduğunuz pin’i girmeniz ve ardından yeni pin şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

PIN şifresi hakkında dikkat etmeniz gereken konu şifrenizi girmek için 3 hakkınızın olduğudur. Eğer şifrenizi 3 kez üst üste yanlış girerseniz sim kartınız kilitlenir ve açılmaz. Sim kartınızı tekrar açabilmek için artık PUK numaranızı girmeniz gerekmektedir. Eğer PUK numaranızı bilmiyorsanız operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here