iPhone ve iPad’de silinen notları geri getirmek oldukça kolaydır. Bunun için her hangi 3. parti bir yazılıma gerek yoktur. iOS işletim sistemi, fotoğraflarda olduğu gibi bir notu sildiğiniz zaman onu Son Silinenler klasörüne atar ve 30 gün boyunca (bazen 40 gün) burada saklar. Gelin şimdi iPhone’da yanlışla silinen notları nasıl kurtaracağınızı anlatalım.

Notlar işlerimizi kolaylaştıran ön güzel özelliklerden biridir. Bizim için önemli olan şeyleri telefona yazıp kaydetmemizi sağlarlar. Yanlışla bir notu sildiyseniz meraklanmanıza gerek yok, zira silinen notları kurtarmak oldukça kolaydır. iPhone ve iPad’de sildiğiniz notlar 30 gün boyunca (Apple, notların kalıcı olarak silinmesinin bazı istisnai durumlarda 40 gün sürdüğünü belirtiyor.) Son Silinenler klasöründe saklanmaktadır. Bu süre içerisinde buraya gidip sildiğiniz notları geri getirebilirsiniz.

iPhone ve iPad’de Silinen Notları Geri Getirme

  • Notlar uygulamasını açın.
  • Ekranın sol üst köşesinde yer alan Klasörler/Geri seçeneğine dokunun.iphone notlar geri klasorler
  • Burada yer alan Son Silinenler seçeneğine dokunun.
  • Sağ üst köşede bulunan Düzenle seçeneğine dokunun.
  • Tümünü Taşı diyerek, silinen tüm notları geri getirebilir veya geri getirmek istediğiniz notları seçip Taşı diyerek notu kurtarabilirsiniz.iphone silinen notlari geri getirme

iPhone’de ve iPad’de silinen notu kurtarmanın bir diğer yolu ise iColud.com‘u kullanmaktır. Yukarıdaki anlattıklarımızı icloud.com üzerinden de yapabilirsiniz. Apple Kimliği ve Parolanızla iCloud.com a giriş yaptıktan sonra Notlar altında yer alan klasörde Son Silinenler seçeneğini bulup yine silinen notları geri yükleyebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık