Ana sayfa Listeler iPhone’da Reklam Engellemek için En İyi 5 Uygulama

iPhone’da Reklam Engellemek için En İyi 5 Uygulama

0

iPhone’da karşınıza çıkan reklamlardan sıkıldıysanız sizlere önereceğimiz reklam engelleme uygulamalarını deneyebilirsiniz. Sizler için iPhone veya iPad’de kullanabileceğiniz en iyi reklam engelleme uygulamalarını araştırdık. Üç farklı türde reklam engelleme uygulamalarını sizlere tanıtacağız. 1. Reklam engellemek için Safari eklenti uygulamaları. 2. Reklamları engelleyen Safari alternatifi tarayıcılar. 3. Daha gelişmiş özellikler de sunan VPN uygulamaları ile reklamları engelleme.

1. AdGuard – adblock&privacy

AdGuard, iOS için en iyi reklam engelleme uygulamalarından biridir. Bu uygulama normal kullanıcıların yanı sıra teknik bilgiye sahip profesyoneller için de ideal bir reklam engelleme uygulamadır. Uygulamanın varsayılan reklam engelleme ayarlarını kullanabileceğiniz gibi kendi DNS ayarlarınızı yapabilirsiniz.

adguard

AdGuard, Safari reklamlarını engellediği gibi youtube reklamlarını ve video reklamlarını da engellemektedir. Ancak şunu belirtelim, youtube reklamlarını engellemek için youtube’u uygulama üzerinden değil safari üzerinden açmanız gerekmektedir. AdGuard ile belirli siteleri, reklam engelleme dışında tutabilirsiniz. AdGuard’ın ücretsiz ve ücretli olan Pro versiyonu bulunmaktadır.

AdGuard indir

2. BlockBear!

blockbear

iPhone için ücretsiz reklam engelleme uygulaması arıyorsanız BlockBear işinizi fazlasıyla görecektir. BlockBear uygulamasını açtığınız zaman 4 adet sürgü görürsünüz. Bunlar reklam engelleme, sosyal medya butonu engelleme, izleme engelleme ve yazı fontu engelleme seçenekleridir. Ayrıca Whitelist kısmından istediğiniz siteleri, reklam engelleme dışında tutabilirsiniz.

BlockBear indir

3. WipR

wipr

WipR uygulaması etkili ve basit bir reklam engelleme uygulaması olarak listemizde yer alıyor. Uygulamanın en güzel yani, yükledikten sonra bir ayar yapmanız gerekmiyor. Uygulamayı çalıştırın ve sonrasında Safari’de gezinin. Reklamlar otomatik olarak engelleniyor. Fakat detaylı bir reklam engelleme aracı istiyorsanız, listemizdeki diğer önerilere bakabilirsiniz. WipR uygulaması 1.99$’dır.

WipR indir

4. FireFox Focus: Privacy browser

firefox focus

FireFox Focus, size iki farklı seçenek sunar. Bu uygulama ile isterseniz, Safari’nin reklamlarını engelleyebilir, isterseniz de Safari’ye alternatif olarak kullanabilirsiniz. FireFox Focus, sitelerde reklamları engeller ve size daha hızlı bir internet sunar. Bunun yanı sıra uygulama size gizlilik ve güvenlik de sunar. Tek yapmanız gereken ise Gizlilik seçeneğini aktif hale getirmektir.

FireFox Focus indir

5. NordVPN: VPN Fast & Secure

Hem bir VPN hem de reklam engelleyeci arayanlar için NordVPN uygulamasını öneriyoruz. VPN konusunda kendini ispatlamış olan NordVPN ayrıca reklam engelleme seçeneği de sunmaktadır. Tabi diğer birçok vpn uygulamasında olduğu gibi NordVPN’de ücretli bir uygulamadır. Eğer ücretsiz seçenek arıyorsanız üstte bahsettiğimiz reklam engelleme seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

NordVPN indir

Sizlerde yorum kısmından kullandığınız ve beğendiğiniz reklam engelleme seçeneklerini bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın