iPhone’un internetini paylaşarak iPhone’u modem gibi kullanabilirsiniz. iPhone’da bulunan Kişisel Erişim Noktası özelliği ile cihazınızın internetini diğer akıllı telefonlarla veya bilgisayarlarla paylaşabilirsiniz.

iPhone’da bulunan Kişisel Erişim Noktası özelliğini aktif ederseniz diğer cihazlar iPhone’un internetine wi-fi, bluetooth veya USB kablo yardımıyla bağlanabilir ve internetinizi kullanabilirler.

iPhone Kişisel Erişim Noktası Kullanımı ?

  • Telefonunuzdan Ayarlar > Kişisel Erişim Noktası yolunu izleyin ve Kişisel Erişim Noktası özelliğini aktif hale getirin.
  • Yine aynı bölümde yer alan Wi-Fi Parolası bölümünden en az 8 karakter olacak şekilde bir parola belirleyin.
  • Artık Wi-Fi üzerinden cihaz adınız modem olarak görülecek ve bağlanmak isteyenler iPhone adınızı seçip belirlemiş olduğunuz parolayı girerek internete bağlanabilecekler. Kişisel Erişim Noktası ismini değiştirmek için Ayarlar > Genel > Hakkında yolunu izleyin ve en üstte yer alan Ad kısmını seçip istediğiniz adı belirleyin. Burada gireceğiz Ad hem cihazınızın adı olacak hem de Kişisel Erişim Noktası adınız olacaktır.

iphone interneti paylasma

Kişisel Erişim Noktasına Bağlanan biri olduğu zaman telefonun üst kısmında “Kişisel Erişim Noktası: 1 Bağlantı” şeklinde internetinizi kullanan cihaz sayısı gösterilmektedir. Ancak kişisel erişim noktasına bağlanan cihazların listesini görme gibi bir özellik maalesef şuan bulunmamaktadır.

Kişisel Erişim Noktasıyla iPhone’u modeme çevirmek ücretsizdir. Ancak kullanılan internet sizin paketinizden düşecektir.

Kişisel Erişim Noktası sorunlarınızı yorum kısmından bize bildirebilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

Paylaş

1 Yorum

  1. Dediğinizi yaptın ama tanımlanamayan ağ bağlantısı diyor ve internet üzerinde ünlem işareti çıkıyor

Yorumdan çık