iPhone kilit ekranındayken bir arama geldiğinde, telefon ekranında sadece Cevapla seçeneği çıkmaktadır. Yeni iPhone kullanıcıları ise bu durumda aramayı nasıl meşgule alacaklarını bilmemektedir. Bu yazımızda iPhone ekranı kilitliyken gelen çağrıyı reddetmeyi anlatacağız.

iOS 7’den önce iPhone’a çağrı geldiği zaman ekranda hem Kabul Et hem de Reddet seçeneği çıkıyordu. Ancak daha sonra bu özellik ortadan kaldırıldı. Eğer telefon ekranınız açıksa ve o esnada bir çağrı gelirse yine aynı şekilde hem Kabul Et hem de Reddet seçeneği ekrana geliyor. Ancak telefon ekranınız kapalı durumdayken bir arama geldiğinde sadece Cevapla seçeneği bulunuyor. Bir de Cevapla seçeneğinin üstünde Anımsat ve Mesaj seçeneği bulunuyor ancak ekranda reddetme seçeneği yer almıyor.

iphone aramayi mesgule alma

Ancak siz gelen aramayı Güç Düğmesiyle meşgule alabilirsiniz. iPhone’da gelen aramayı meşgule almak için ekranın sağ tarafında bulunan Güç Düğmesine iki kez üst üste basmanız gerekiyor. Eğer güç düğmesine bir kez basarsanız zil sesi kapanacaktır. Eğer güç düğmesine iki kez basarsanız çağrıyı reddetmiş olacaksınız. Böylece karşı taraf meşgule düşecek ve hat meşgul uyarısı alacaktır.

Burada anlatmış olduğumuz çağrı reddetme özelliğini, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 8, iPhone X gibi tüm iPhone modellerinde kullanabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap