Ana sayfa BLOG iPhone’da Belge İmzalama Nasıl Yapılır?

iPhone’da Belge İmzalama Nasıl Yapılır?

1

Akıllı telefonlar hayatın her alanında işlerimizi kolaylaştırmaktadır. Bunlardan biri de telefon ile belge imzalama işidir. Eskiden bir belgeyi imzalamak için öncelikle çıktısı alınır, belge imzalanır ve sonra taratılarak belge gönderilirdi. Artık bu işlemleri yapmanıza gerek yok zira akıllı telefonunuzla çok kolay bir şekilde belgeleri imzalayabilirsiniz. Bu yazımızda iPhone’da belge imzalama işlemini anlatacağız.

iPhone’da bir belgeye veya bir fotoğrafa kolayca imza atabilirsiniz. iOS işletim sisteminin dahili bir imza atma aracı vardır. Yani bunun için üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyacınız yok. Şimdi gelin hem Notlar uygulaması üzerinden belge imzalama işlemini hem de fotoğraf üzerinden belge imzalama işlemini anlatalım.

Eğer imzalayacağınız şey belge şeklindeyse, bunu Notlar uygulaması üzerinden açın (belgenin ekran görüntüsünü alıp Fotoğraf olarak da açabilirsiniz). Eğer imzalayacağınız belge fotoğraf ise Fotoğraflar uygulaması üzerinden bu fotoğrafı açın. Daha sonra belgeyi imzalamak için aşağıdaki adımları yapın:

iPhone’da Belge İmzalama

  • İmzalamak istediğiniz şeyi (belge veya fotoğraf) açın.
  • Sağ alt köşede yer alan Paylaş simgesine dokunun.
  • Daha sonra Kalem (İşaretleme) simgesine dokunun.
  • Artı simgesine (ekle) dokunun ve açılan menüden İmza seçeneğini seçin.
  • Kayıtlı bir imzanız varsa bunu kullanabilir veya İmza aracıyla çok rahat bir şekilde imzanızı atabilirsiniz. İmza atmak için parmağınızı veya Apple Pencil’i kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları yaparak iOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad’lerde kolaybir şekilde imza atabilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın