Ana sayfa Haberler iPhone XR, Tek Kameralı En İyi Telefon Seçildi

iPhone XR, Tek Kameralı En İyi Telefon Seçildi

0

Akıllı telefonların kameralarını inceleyen DxOMark, son olarak iPhone XR‘yi inceledi. DxOMark, iPhone XR’nin tek kameralı telefonlar arasında rakipsiz olduğunu belirtti. DxOMark testlerinden 101 puan almayı başaran iPhone XR, DxOMark tarafından incelenen tüm telefonlar arasında da en iyi kameraya sahip 7. telefon olmayı başardı.

Apple bu yıl 3 yeni akıllı telefon tanıttı. iPhone XS’lerin aksine iPhone XR arka tarafta tek kamera kurulumu ile geldi. iPhone XR’nin arka tarafında tek kamera yer alsa da hem donanımsal olarak hem de yazılımsal olarak güçlü bir kamera kullanıcıları bekliyor.

iPhone XR’nin arka tarafında 26mm f/1.8 diyafram açıklığı ve 1,4µm piksel aralığıyla 12 MP kamera yer alıyor. Çift tonlu çift LED flaşa sahip olan kamera OIS (optik imaj sabitleme) ve faz algılamalı otomatik odaklama özelliklerine sahip.

Farklı kamera donanımlarına rağmen, yazılım ve görüntü işleme tarafında iPhone XR, XS modelleri ile aynı yenilikçi özellikleri sunuyor. Aynı anda sıfır deklanşör gecikmesi ve HDR işlemesi sağlayan yeni teknoloji sayesinde, yeni iPhone’lar HDR görüntülerini gerçek zamanlı olarak görüntüleyebiliyor ve gerçek bir önizleme görüntüsünü hazırlıyor. Video tarafında ise varsayılan olarak 1080p 30 fps video çeken iPhone XR, 24/30/60 fps’de 4K video çekebiliyor.

Testte, otomatik odaklama sisteminde endüstri lideri olarak bahsedilen iPhone XR, açık mekanda ve ışıklı ortam çekimlerinde oldukça başarılı. Ancak kapalı mekan ve düşük ışık koşullarında yeterli başarıyı gösteremiyor. iPhone XR, fotoğraf çekiminden 103 puan, video çekiminden ise 96 puan alıyor.

DxOMark’ın iPhone XR kamera incelemesini ve incelemede çekilen fotoğraflara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here