Ana sayfa BLOG iPhone X’i Çekiç ve Bıçakla Test Ettiler

iPhone X’i Çekiç ve Bıçakla Test Ettiler

0

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone X bugün yani 3 Kasım itibariyle tüm dünyada satışa sunuldu. iPhone X’in satışa çıkmasıyla beraber akıllı telefon için farklı testlerde yapılmaya başlandı. Bu testlerden en ilginci ise çekiç ve bıçakla yapılan sağlamlık testi oldu.

Çılgın test videolarıyla bilinen TechRax youtube kanalı tarafından iPhone X için de farklı bir test videosu geldi. TechRax’ın hazırladığı çılgın test videosunda Apple’ın 10. yıla özel ürettiği yeni amiral gemisi iPhone X’in sağlamlığı bıçak ve çekiç kullanılarak test edildi.

Sağlamlık testinde iPhone X önce bıçak darbelerine maruz kalıyor. Telefonun arka paneli bıçak saplamalarına karşı test ediliyor. Ve bu testi iPhone X’in başarılı bir şekilde geçtiğini söyleyebiliriz.

Testin ikinci aşamasında ise iPhone X’in üzerine öncelikle ağır bir çekiç bırakılıyor. İlk iki düşüşte iPhone X ekranında hasar olmuyor ancak üçüncü darbede telefon ekranında çatlama meydana geliyor. Ve daha sonra çekiç ile iPhone X haşat ediliyor. Lafı daha fazla uzatmadan sizleri video ile baş başa bırakıyoruz. İyi seyirler.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here