Apple, Haziran ayının başında gerçekleştirdiği WWDC 2018 etkinliğinde yeni işletim sistemi sürümü iOS 12’yi tanıttı ve Beta sürümünü geliştiriciler için kullanıma sundu. Eylül ayında dağıtılacak olan iOS 12’nin en dikkat çeken özelliği ise sunacağı yüksek performans olacak. İşte bunu gösterebilmek için iOS 12 (beta) çalıştıran iPhone X ile Samsung Galaxy S9 Plus için hız testi yapıldı.

Apple, gerçekleştirdiği tanıtımda iOS 12’nin iOS 11’e oranla %40 daha hızlı uygulama açma hızına sahip olduğunu iddia etti. Şuan iOS 12’nin nihai sürümü kullanıma sunulmadı ancak Beta sürümü kullanılabiliyor. Tabi beta sürümün nihai sürüm gibi kararlı çalışmasını ve yüksek performans göstermesini beklemek ne kadar doğru, tartışılır.

Phonebuff youtube kanalı iOS 12 Beta sürümü yüklü iPhone X ile Samsung Galaxy S9+ için hız testi karşılaştırması yaptı. Daha önceki iPhone X hız testleriyle karşılaştırıldığında iOS 12 beta yüklü iPhone X’in daha iyi RAM yönetimi yaptığı ve uygulamaları bir nebze de olsa hızlı açtığı görülüyor.

Hız testinin ilk turunu iPhone X önde tamamlasa da testin ikinci turunda Galaxy S9+ öne geçiyor ve testin tamamını önde tamamlamayı başarıyor.

Eylül ayında iOS 12’nin nihai sürümünün dağıtılmasından sonra yine bir iPhone X hız testiyle karşılaşmak dileğiyle.

Paylaş

Yorumdan çık