Ana sayfa BLOG iPhone X ile Tanışın

iPhone X ile Tanışın

0

Apple az önce gerçekleştirdiği etkinlikte 10. yılına özel ürettiği iPhone X modelini tanıttı. Apple resmi youtube kanalı üzerinden iPhone X’in tanıtım videosunu da yayınladı.

Apple az önce gerçekleştirdiği etkinlikte, Apple Watch 3, Apple TV, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve 10. yıla özel ürettiği iPhone X modelini tanıttı.

3 Kasım’da satışa sunulacak olan iPhone X, genişleyen ekranı ve kaldırılan home tuşu ile ilk bakışta dikkat çekiyor. Artık home tuşu yerine sanal bir tuş kullanacağız. Önceki iPhone modellerinde Home tuşu üzerinde yer alan parmak izi okuma sensörü de yerini Yüz Tanımaya bırakmış durumda. Telefon ekranını artık yüz tanıma sistemiyle bir bakışla açabileceksiniz. Yüz tanıma sistemini aynı zamanda Apple Pay ve diğer Apple uygulamalarında da kullanabilirsiniz.

Yeni iPhone modellerinde ilk defa cam gövde ile tanışacağız. Bu cam yapı sayesinde iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus kablosuz şarj özelliğini kazandılar. Ayrıca kablosuz şarj aleti ile aynı anda telefonu şarj ederken Apple Watch ve Airpodunuzu da şarj edebileceksiniz.

iPhone X performans olarak da oldukça iddialı geliyor. Cihazda A11 Bionic chipset yer alıyor.

iPhone X eğlenceli bir yenik olan Animoji’yi de beraberinde getiriyor. Emoji yerine sizin yüz hareketlerinizi ve sesinizi taklit eden animasyonlar yaratıp mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Kamera tarafında da birçok yeniliği beraberinde getiren iPhone X’in arka tarafında çift 12 MP kamera yer alıyor. Olağanüstü fotoğraflar çekebileceğiniz bu kameraların yani sıra yeni kamera efektleri de oldukça başarılı. Dilerseniz Apple’ın resmi iPhone X tanıtım videolarını izleyelim.Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here