Ana sayfa Haberler iPhone X, Güney Kore’de 3 Dakikada Tükendi

iPhone X, Güney Kore’de 3 Dakikada Tükendi

0

Apple, Samsung ve LG’nin ana vatanı olan Güney Kore’de iPhone X için ön sipariş almaya başladı ve 3 dakikada tüm stoklarını tüketmeyi başardı. Geçen yıl iPhone 7’de ise 20 dakikada ön siparişler tükenmişti.

Apple, LG ve Samsung’un ana vatanı olan Güney Kore’de iPhone X için ön siparişleri almaya başladı ve 3 dakika içinde stokları tamamen bitirmeyi başardı. Güney Kore’nin en büyük dağıtıcı firmalarından biri olan SK Telecom, iPhone X’in ön sipariş stoklarını 3 dakika içinde tükettiklerini doğruladı.

SK Telecom Güney Kore’de yayın yapan Yonhap Haber Ajansına yaptığı açıklamada ayrıca iPhone X’in gümüş renk seçeneğine sahip modelinin ise 1 dakika içinde tükendiği söyledi.

Endüstri analistleri yaklaşık 150.000 iPhone X’in Güney Kore’ye tahsis edildiğini tahmin ediyor. Güney Kore’de iPhone X’in fiyatı ABD’ye oranla hayli yüksek olmasına rağmen yine de kullanıcılar tarafından büyük ilgi görüyor.

ABD’de iPhone X’in 64 GB depolama alanına sahip modelinin fiyatı 999$ iken Güney Kore’de 1237$’dan satıldığını da belirtelim.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here