Mobil oyunlarda sürekli çıkan reklamlar bazen can sıkıcı olabiliyor. Bu yazımızda programsız bir şekilde iPhone ve Android cihazlarda oyun içi reklam engellemeyi anlatacağız. Anlatacağız yöntem kesin çözüm sunmakta ve tüm oyun içi reklamları engellemektedir.

Telefona yüklediğimiz eğlenceli oyunlar, geliştiricinin para kazanma açlığı nedeniyle bazen reklam saçmakta ve sürekli çıkan reklamlar oyundan keyif almamızı engellemektedir. Eğer oynadığınız oyunda sürekli reklam çıkıyorsa size anlatacağımız yöntem ile oyun içi reklamları engelleyebilirsiniz.

Mobil oyunlarda çıkan reklamlar internet tabanlıdır. Yani reklamların size gösterilebilmesi için telefonunuzun internete bağlı olması gerekmektedir. Eğer telefonunuzun internet bağlantısını keserseniz oyun içi reklamlar engellenmiş olacaktır. Tabi hem wifi bağlantısını hem de mobil veriyi pasif hale getirmeniz gerekmektedir. Bu anlattığımız oyun içi reklam engelleme yöntemi tüm telefon modellerinde ve tüm mobil oyun ve uygulamalarda işe yaramaktadır.

Android telefon ve tablette üstteki hızlı menüyü açarak wifi ve mobil veriyi kapatabilirsiniz. iPhone’da ise ekranın altından üstüne doğru çekerek Kontrol merkezini açarak wifi ve mobil veriyi kapatabilirsiniz.

internet kapatma android ve iphone

Tabi bu anlattığımız yöntem internetsiz oyunlar için kalıcı bir çözümdür. Zira internet gerektiren oyunlarda telefonun internetini keserseniz oyun da açılmayacaktır. Ancak genellikle internet gerektirmeyen oyunlarda daha çok reklam çıkmaktadır.

Paylaş.

Yorum Yap