Phonebuff youtube kanalı Apple’ın iki yeni modeli için dayanıklılık testi gerçekleştirdi. Apple’ın amiral gemisi iPhone 11 Pro Max, düşme testinde yeni küçük kardeşi iPhone SE 2020 ile karşı karşıya geldi. Düşme testinin detayları yazımızda.

Apple, iPhone 11 ailesini tanıtırken akıllı telefonlarda şimdiye kadar kullanılmış en dayanıklı ekran malzemesini kullandığını söylemişti. Yeni akıllı telefonu iPhone SE 2020 de yine dayanıklı şekilde üretildi. Peki Apple’ın iddia ettiği gibi bu telefonlar düşmelere karşı ne kadar dayanıklı?

Phonebuff’ın hazırladığı düşme testinde, telefonlar bir mekanizma yardımı ile aynı yükseklikten sert beton zemin üzerine düşürülüyor. Telefonlar önce arka panel üzerine gelecek şekilde düşürülüyor. Daha sonra köşe üzerine ve ardından ekran üzerine gelecek şekilde düşürülüyorlar. Böylece telefonların arka panellerinin, çerçevelerinin ve ekranlarının düşmelere karşı dayanıklılığı ölçülüyor. Son olarak ise bonus round yapılıyor. Bu bölümde ise telefonlar çalıştığı müddetçe en az 10 kez, daha yüksekten ekran üzerine düşürülüyor.

Gelin isterseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri düşme testiyle baş başa bırakalım.

Testte gördüğünüz gibi iPhone SE 2020 daha iyi bir performans gösteriyor. Telefonun özellikle arka paneli düşme sonrasında hiç hasar almıyor. Ekran ve köşe üzerine düşme performansları da oldukça iyi. Düşme testinin galibi temiz bir şekilde iPhone SE 2020 oluyor.

Paylaş.

Yorum Yap