Ana sayfa Haberler iPhone SE 2 Mayıs Ayında Geliyor

iPhone SE 2 Mayıs Ayında Geliyor

0

Apple’ın bütçe dostu akıllı telefonu iPhone SE’nin yenilenmiş versiyonu iPhone SE 2’nin Mayıs ayında geleceği ortaya çıktı. iPhone SE 2, A10 Fusion chipsete sahip olacak ve 3.5 mm jak girişi olmayacak.

Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Apple, WWDC 2018 etkinliğini beklemeyecek ve Mayıs ayında iPhone SE 2 modelini tanıtacak. iPhone SE 2 modelinde, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ta kullanılan A10 Fusion chipseti yer alacak. Bu chipset iPhone SE’de kullanılan A9 chipsete göre %40 daha fazla performans sunuyor.

Tasarım tarafında aslında çok büyük bir değişiklik olmayacak. Yeni iPhone modelinde iPhone X tasarımı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayacak diyebiliriz. Çünkü yeni model yine eski modelin bir devamı niteliğinde olacak. Boyut olarak yine 4 inçlik bir telefonla karşılaşmamız muhtemel. Önceki modele göre boyut olarak çok minik değişiklikler olabilir. iPhone SE 2’de 3.5 mm jak girişi olmayacak. Ayrıca cihazın arka kapağı bu yıl iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’de olduğu gibi cam olacak. Bu da iPhone SE 2’nin kablosuz şarj desteği sunacağını gösteriyor.

iPhone SE 2 modelinde yine eski modelde yer alan Touch ID parmak izi okuma özelliğinin olacağını belirtiliyor. Şuan Apple tarafından tanıtım tarihi için henüz bir açıklama yok. Cihaz hakkında yeni bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here