iPhone’da otomatik ekran kilidini ayarlayarak bataryadan tasarruf sağlayabilir veya otomatik ekran kilidini kapatarak ekranın sürekli açık kalmasını sağlayabilirsiniz. iPhone’da otomatik ekran kilidini 30 saniye, 1 dakika, 2 dakika, 3 dakika, 4 dakika, 5 dakika veya hiç kapanmayacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

iPhone otomatik ekran kilidi özelliği, telefonu bıraktığınız zaman belli bir süre sonra telefon ekranının otomatik olarak kapanmasını sağlamaktadır. Aşağıdaki adımları izleyerek telefon ekranının ne kadar süre sonra kapanacağını ayarlayabilirsiniz.

iPhone Otomatik Ekran Kilidini Ayarlama

  • Ayarlar bölümünü açın.
  • Ekran ve Parlaklık seçeneğini seçin.
  • Otomatik Kilit seçeneğini seçin.
  • Açılan seçeneklerden ihtiyacınıza 30 saniye, 1 dakika, 2 dakika, 3 dakika, 4 dakika, 5 dakika veya Asla seçeneğini seçin.

iphone otomatik ekran kilidi

Otomatik Kilit bölümünden örneğin 1 dakikayı seçerseniz, telefonda bir işlem yapmadığınız zaman telefon ekranı 1 dakika sonra otomatik olarak kapanacaktır.

Asla seçeneğini seçerseniz, güç tuşunu kullanarak ekranı kapatmadığınız müddetçe telefon ekranı açık kalacaktır. Eğer telefonunuzda kitap okuyorsanız veya ekranın açık kalmasını gerektiren bir işlem yapıyorsanız Asla seçeneğini seçerek iPhone ekranının sürekli açık kalmasını sağlayabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık